Penktadienį ir šeštadienį nupirkime maisto produktų varguoliams

maisto bankasŠiandien po valandos prasidės visoje Lietuvoje organizuojama „Maisto banko” rudeninė akciją, kurios metu visi kviečiami nupirkti maisto ne tik sau, bet ir tiems, kam sunku sudurti galą su galu. Paaukotas ilgai galiojantis maistas prieš Kalėdas pateks ant vargingai gyvenančiųjų stalo.

„Maisto banko” Klaipėdos padalinio vadovė Loreta Danupienė, koordinuojanti šios organizacijos veiklą ir Šilutės rajone, „Šilutės naujienoms” sakė, kad mūsų mieste akcija vyks „IKI” ir „MAXIMA” prekybos centruose.

Žmonių paaukoti maisto produktai atiteks keturioms mūsų rajono organizacijoms: katalikiškai humanitarinės pagalbos organizacijai „Caritas”, padedančiai vargstantiesiems; viešajai įstaigai „Gabrielius”, padedančiai į gyvenimą grįžti priklausomybėmis sergantiems žmonėms; Šilutės evangelikų liuteronų parapijos labdaros organizacijai „Sandora” ir Šilutės rajono neįgaliųjų draugijai.

Akcija vyks penktadienį (lapkričio 18 d.) nuo 15 iki 21 val. ir šeštadienį (lapkričio 19 d.) nuo 10 iki 20 val.

Akcijoje dalyvaujančiose parduotuvėse kabės maistą aukoti kviečiantys plakatai, pirkėjus pasitiks „Maisto banko” ir organizacijų partnerių skiriamuosius ženklus dėvintys savanoriai.

Šiemet pirmą kartą „Maisto banko” akcijoje galima sudalyvauti ir nuotoliniu būdu – paskambinę trumpuoju numeriu 1417 Jūs galite paaukoti 5 litus – už juos „Maisto bankas” pamaitins 4 vargingiau gyvenančius asmenis!

Socialinės organizacijos prisipažino su nerimu besiruošiančios šiam didžiausiam metų paramos maistu rinkimo vajui. Nepasiturinčiaisiais besirūpinančios organizacijos nuogąstauja dėl mažėjančių žmonių galimybių aukoti paramai.

Tai esą tampa ypač aktualu ne tik ruošiantis kitąmet smarkiai mažinamai Europos Sąjungos paramai maistu, kuri palies bemaž pusę milijono nepasiturinčiųjų, bet ir daugėjant vargingai gyvenančių žmonių. Šilutės rajono paramą maistu iš ES intervencinių atsargų gauna daugiau kaip 10 tūkstančių asmenų.

Statistikos departamento duomenimis, 20,6 proc. Lietuvos gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos. Dažniausiai Lietuvoje skursta vieniši garbaus amžiaus žmonės ar neįgalieji (46 proc.), vienos vaikus auginančios motinos (46 proc.) bei tris ir daugiau vaikų auginančios šeimos (32 proc.). Vis dažniau skurde atsiduria dėl krizės darbą praradę vidutines pajamas dar neseniai turėję žmonės.