Penktadienio vakarą šilutiškiai stebėjo ypač retą gamtos reiškinį

 Triguba vaivoryksteVėlyvas penktadienio, gegužės 13-osios vakaras Šilutėje buvo išties ypatingas. Apie 21.20 val., lietui lyjant, danguje nušvito dviguba, o kai kuriose vietose netgi triguba vaivorykštė!

Pasak mokslininkų, trys vaivorykštės, pasirodančios vienu metu yra retas reiškinys, pasirodantis vieną kartą per 250 metų. Apie tokio tipo vaivorykštes pradėtos kurti legendos, neva jos gale galima rasti aukso puodą.

Tiesa, triguba vaivorykštė Šilutės rajone buvo pastebėta dar visai neseniai – praėjusių metų rugsėjo pabaigoje. Tąkart neeilinį gamtos reiškinį užfiksavo Ventės rago ornitologinės stoties vadovas Vytautas Jusys.

Labai mažai žmonių yra danguje vienu metu matę daugiau nei dvi vaivorykštes – per paskutinius pustrečio šimto metų gauti vos penki moksliniai pranešimai apie trigubas.

Trigubos vaivorykštės susidaro vienu metu vykstant šviesos lūžiui, dispersijai ir trigubam atspindžiui.

Pirminė vaivorykštė susikuria Saulės spinduliams perėjus vandens lašelį 138 laipsnių kampu.

Antrinė vaivorykštė susikuria dėl to, kai ne visi spinduliai pereina kiauriai vandens lašelį. Kai kurie spinduliai atsispindi ir pakartoja visą procesą iš naujo. Nors šie spinduliai yra blyškesni, antrinė vaivorykštė matoma pakankamai ryškiai.

Trečias atspindys sukuria trečiąją vaivorykštę. Ji yra dar blyškesnė už antrąją, be to ji susikuria prieš saulę, todėl ją taip sunku aptikti. Norėdami ją pamatyti, stebėtojai turi žiūrėti tiesiai į Saulę.

Teigiama, kad lietui suintensyvėjus ir pamačius dvigubą vaivorykštę, atsisukus į Saulę galima nufotografuoti ir trečiąją.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.