Penktojo baidarių maratono dalyvius lietus neišgąsdino

baidariu maratonas ruosiasiĮpusėjus paskutiniam vasaros mėnesiui – rugpjūčiui, Nemuno deltos regioniniame parke surengtas penktasis tradicinis baidarių maratonas, skirtas Nemuno deltos taurei laimėti.

Renginyje dalyvavo 31 komanda iš Šilutės, Klaipėdos, Prienų, Kauno, Gargždų, Vilniaus, Jonavos, Daumantų, Visagino, Pagėgių, Rusnės. Sulaukėme dalyvių net iš Romos.

Renginyje džiugu buvo matyti penktus metus iš eilės dalyvaujančius ištikimiausius maratono dalyvius, taip pat daug anksčiau maratone dalyvavusius ir naujai prisijungusius dalyvius iš visos Lietuvos.

Kaip ir kasmet renginys prasidėjo Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) direktoriaus Vaido Pavilonio sveikinimu.baidariu maratonas apdovanotos

Šiemet maratono dalyviai turėjo galimybę perplaukti tik vieną parko upę – Pakalnę. Gamta nepagailėjo vėsesnio oro, lietaus ir vėjo, todėl maršrutą teko keisti dėl dalyvių saugumo. Maršruto trasa buvo apie 12 km: nuo Pakalnės kaime esančios „Rusnaitės“ poilsiavietės iki Rusnės žymiojo klevo ir atgal.

Maratono dalyviai buvo suskirtyti į keturias grupes: mišrią, moterų, vyrų bei sportinių baidarių. Iš viso mišrioje grupėje varžėsi 12 komandų, moterų – 3 komandos ,  vyrų – 12 komandų ir 4 – sportinių baidarių.

Mišrioje grupėje nugalėjo komanda „Kita kairė“ iš Vilniaus (Sandra K. ir Irmantas G.), II vietą užėmė komanda „Pūkiai“ (Jurga S. ir Almis P.), III vietą – „Burundukai“ iš Kėdainių (Aušra S. ir Gediminas K.). Pastarieji buvo 2015 metų šio maratono  nugalėtojai.

Moterų grupėje I vietą iškovojo šilutiškių komanda „Nendrelė“ (Aistė B. ir Ingrida D.), 2014 ir 2015 metais baidarių maratonuose taip pat iškovojusios I vietą. II vietą šiemet užėmė „Afganai 1“ (Virginija B. L. ir Emilija L.) iš Šilutės, III vieta atiteko „Lumos“ komandai iš Šilutės (Elzė K. ir Daiva M.).

Vyrų komandoje greičiausi buvo „Žvelsiniai“ (Kęstutis V. ir Artūras D.) iš Klaipėdos, II vietą užėmė Vilius Š. ir Verner Š. iš Gargždų, o III vietą – „Rusniečiai“ (Simas K. ir Rimantas C.).

baidariu maratonas dovanosIMG 3553Sportinių baidarių grupėje I vietą iškovojo Jonas Ragauskas iš Visagino, II vietą – Tadas Č. ir Tomas J. Iš Šilutės bei III vietą – Matas P. ir Tomas P. iš Šilutės. Jie greičiausiai pasiekė finišą.

Pirmųjų vietų laimėtojams įteiktos Nemuno deltos taurės, kurias kiekvienais metais gamina A.Nikolaičiukienė iš Kauno, bei diplomai.

Šventės dalyviai buvo vaišinami žirnių koše, kurią virė NDRP vyr. specialistas rekreacininkas Žilvinas Čėsna, taip pat  arbata ir sausainiais.

NDRP administracija už pagalbą organizuojant šį renginį dėkoja VĮ Šilutės miškų urėdijai ir UAB Šilutės baidarių centrui.

Daugiau nuotraukų iš baidarių maratono galite pamatyti „Šilutės naujienų“ FB.