Pensininkai vėl skundžiasi dujų tiekėjais

DSCF0384„Šilutės naujienų“ Nr. 5 spausdinome straipsnį „Pensininkė stojo į kovą su nesąžiningais dujų tiekėjais“. Jame rašėme apie šilutiškės p.Kazės vargus su UAB „Jozita“, kurios darbininkai atgabeno jai nepilnus dujų balionus.

Pasirodžius straipsniui, sulaukėme ne vieno skambučio ir skundo dėl dujas šilutiškiams tiekiančios UAB „Jozita“ darbo.

Jaunimo alėjoje gyvenanti garbaus amžiaus pora pakvietė atvažiuoti ir papasakojo savąją patirtį, kuri – nedaug trūko – galėjo baigtis ir sprogimu.

Išskubėjo neužsukę dujų baliono

Ponia Bronė pasakoja vis dar šiltai prisimenanti ankstesnius mūsų miesto dujų tiekėjus – UAB „Junikada“. Anot senolės, dujas atveždavę vyrai sąžiningai balionus patikrindavę, kad dujos nenutekėtų.

Moteris tikina, jog iki praėjusių metų rudens jai su vyru vieno dujų baliono užtekdavo maždaug 5-6 mėnesiams. Tuo tarpu atsiradus naujam tiekėjui, jų atvežtas balionas degęs tik 4 mėnesius. Išsikvietusi dujų tiekėjus, ji dėl to juos įspėjusi. Jauni vyrai, anot močiutės, tik klausėsi ir tylėjo.

Pastatę dujų balioną, vyrai, anot p.Bronės, degančiu degtuku patikrino viryklę ir įsitikinę, kad dega, išskubėjo pro duris. Aplink baliono reduktorių, kaip darydavę ankstesnieji dujų vežėjai, jie netikrino.

Tiesa, prieš tai jai dar įteikė vizitinę kortelę su UAB „Jozita“ rekvizitais ir liepė nuo šiol nebeskambinti ankstesniuoju šilutiškiams įprastu numeriu – rinkti tik naują šios Šilalėje registruotos bendrovės telefoną.

Išleidusi vyrus ir pabandžiusi užsukti balioną (nes dujų vežėjai net ir to nepadarė) senolė su siaubu suprato, jog užsukti jo nebegali. „Sukau, sukau, o dujinė viryklė kaip degė, taip degė“, – pasakoja ji ir sako, kad su balionu „kariavo“ net tris valandas.

Supratusi, kad baliono užsukti nesugebės, močiutė surinko bendrąjį pagalbos telefoną 112, ir netrukus į jos duris paskambino Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyrai. Jie atidarinėjo langus, nes kambariuose jau buvo stiprus dujų kvapas, ir dar kartą iškvietė dujininkus. Pastarieji močiutei atgabeno ir kitą dujų balioną.

Kasmet būna bent keli dujų nuotėkiai

Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas gerai prisiminė iškvietimą į Jaunimo alėją. Anot jo, balionas išties buvęs netvarkingas, nes jam užsukti reikėjo ypatingos jėgos, pagyvenusi moteris to padaryti niekaip nebūtų įstengusi. Bet nelaimės išvengta, nes šeimininkė, nors ir garbaus amžiaus, nesutriko – ieškojo išeities.

Ugniagesiams gelbėtojams, pasak A.Ališausko, kasmet tenka skubėti bent į kelis iškvietimus dėl dujų nuotėkio. Ne visi jie baigiasi taip laimingai – kartais pasitaiko ir sprogimų. Dažniausiai – kai balionus nusiperka ir namo parsigabena patys klientai, taupantys kiekvieną litą.

„Dujų balionas yra pavojingas įrenginys ir su juo dirbant reikia turėti žinių ir laikytis elementarių saugumo taisyklių“, – sakė A.Ališauskas.