Per 1005-ąjį Lietuvos gimtadienį aplink Žemę vėl plaukė Tautiška giesmė

tautiska giesme siluteŠilutėje

1005-ąjį Lietuvos gimtadienį švenčiančioje Šilutėje giedoti visą pasaulį apjuosiančią Tautišką giesmę susirinko kaip niekada daug šilutiškių.

Puikia nuotaika spindėjo tautiniais drabužiais pasidabinusios garbaus amžiaus moterys, trispalviais akcentais džiaugėsi tėvelių papuošti mažyliai. Kaip visada, lietuviška atributika akį traukė, ko gero, ryškiausia patriotiška šilutiškių Saldukų šeima. Kai kurių šilutiškių rankose plazdėjo mažos vėliavėlės, o kitus pradžiugino Kultūros ir pramogų centro darbuotojų Violetos ir Dalios dalijamos trispalvės rugių puokštelės.

Jaunimas į patriotinį vakarą traukė ir dviračiais, ir motociklais, abipus Lietuvininkų gatvės pristojo automobilių eilės.

Keli šimtai šilutiškių atskubėjo prisijungti prie milijoninio lietuvių choro, lygiai 21 valandą sustojusio daugelyje pasaulio valstybių vienu balsu giedoti „Lietuva, Tėvyne mūsų“.
sveksna su veliavomis
Lietuvos himnas suskambėjo šauniai, tačiau po jo susirinkusieji nepajuto džiaugsmingos, uždegančios šventinės nuotaikos, nes nebuvo kam jos uždegti. Kuklus Šilutės meno mokyklos violončelininkų koncertėlis publikos neįkvėpė, vienas ištęstas patriotiškos dainos „Lietuva, brangi“ muzikinis įrašas nesubūrė šilutiškių visos tautos pamėgtoms smagioms vienijančioms dainoms, nes nebuvo kas jas galėtų užvesti.

Gimtadienio nuotaikos pasigedę šilutiškiai netruko skirstytis. Tik pora dešimčių entuziastų bandė palaikyti šventinę dvasią, iš visų jėgų traukdami lyriškas liaudies dainas.

Švėkšnoje

Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją, lygiai 21 val., švėkšniškiai kartu su viso pasaulio lietuviais susivienijo bendrai akcijai – savo tautos himno giedojimui. Švėkšniškių pasveikinti atėjo tautiniais rūbais pasipuošęs seniūnas Alfonsas Šeputis.

Šeštą kartą vieningai sugiedoti Tautišką giesmę prie šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios susirinko daugiau kaip 160 žmonių būrys – pats mažiausias pilietis iš šio būrio dar tik švęs savo pirmąjį gimtadienį, o vyriausiajam – jau gerokai virš 80 metų.

Prie susirinkusiųjų prisijungė buvęs ilgametis Švėkšnos parapijos klebonas, prelatas P.V.Stukas, bažnyčios choristai, rajono Tarybos nariai Albina Bumblauskienė ir Saulius Vytuvis. Jurgitos Rumšienės vadovaujamas Švėkšnos neįgaliųjų draugijos narių ansamblis, pasipuošęs tautiniais rūbais ir tautinių spalvų kaklaskarėmis, akompanavo himno giedojimui.

rusnes giesmeSusirinkusiuosius su Valstybės diena pasveikinęs seniūnas A.Šeputis prisijungė ir kartu su visais taip pat giedojo Lietuvos himną.

Prelatas, garbės kanauninkas P.V.Stukas pasveikino vienintelį renginyje dalyvavusį varduvininką Mindaugą, kurį padabinę ąžuolo lapų vainiku visi sudainavo „Ilgiausių metų“.

Dar kiek pasiklausę nuotaikingų neįgaliųjų draugijos narių ansamblio atliekamų dainų, su pakilia nuotaika akcijos dalyviai išsiskirstė namo.

Informavo Violeta ASTRAUSKIENĖ, Švėkšna

Rusnėje

Su viso pasaulio lietuviais vienu metu sugiedoti Tautinę giesmę susirinko apie 100 rusniškių. Pusvalandį iki sutartos valandos rusniškiams koncertavo Petkų šeimos vokalinis ansamblis „Vita“. Artėjant iškilmingai minutei Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė pakvietė visus susirinkusius į ratelį, kuriuo žmonės apjuose seniūnijos išpuoselėtą gėlyną. Gėlyno centre buvo pastatyta vėliava.

Rusnėje – daug dainuojančių žmonių, todėl giedant Tautinę giesmę jokios fonogramos neprireikė. Sugiedoję giesmę žmonės tautiska giesme vainutenenorėjo skirstytis, todėl „Vita“ pratęsė koncertą.

Padėkojusi susirinkusiems žmonėms seniūnė D.Drobnienė sakė, jog kasmet į šį renginį ateina vis daugiau žmonių. Džiugu tai, kad tarp suaugusiųjų yra vis daugiau vaikų ir paauglių.   

Vainute

Giedoti tautišką giesmę vainutiškiai rinkosi miestelio centre, šalia seniūnijos. Čia suėjo apie pusšimtį vainutiškių, kuriuos sukvietė folkloro ansamblio „Vainuta“ vadovė Loreta Mieliulytė. Atvyko ir nuolatinio šio krašto renginių organizatoriaus – Bikavėnų Senųjų kaimo tradicijų centro kultūrinės veiklos vadybininkė Audrė Bagdonaitė.

Bikavėniškiai rinkosi prie savo kultūros centro, čia jų susibūrė apie dvi dešimtis. Giedotojams vadovavo vietos moterų ansamblio „Žolyna“ dainininkės, su saviškiais giedojo ir centro direktorė Marytė Matevičienė.

Video iš šilutiškių Tautiškos giesmės giedojimo: