Per 20 asmenų į pinkles įvilioję sukčiai netrukus stos prieš teismą

jail-inmateTauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą byloje dėl sukčiavimo ir neteisėto elektroninės bankininkystės duomenų įgijimo bei panaudojimo. Į teisiamųjų suolą netrukus stos net 24 asmenis apgavę ir jų pinigus išvilioję sukčiai.

Tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad Šilutės rajono gyventojas 34 m. M.K., 2010 m. balandžio-liepos mėnesiais sukčiavo atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Alytaus pataisos namuose. Vyras, internete patalpinęs skelbimą apie siūlomą darbą ir gerą atlygį, iš patiklių moterų apgaule išviliodavo elektroninės mokėjimo priemonės duomenis, pasakydamas, kad sąskaitos numeris ir kiti internetinio prisijungimo prie sąskaitos duomenys yra reikalingi darbo užmokesčiui pervesti.

Apgaule, neteisėtai įgytus elektroninės mokėjimo priemonės duomenis nuteistasis telefonu perduodavo Šilutės rajono gyventojui 23 metų R.K., kuris naudodamasis turimais duomenimis, internetu paimdavo paskolas iš greituosius kreditus teikiančių bendrovių.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad tas pats sukčius praktikoje taikė ir kitą sukčiavimo schemą. Internete patalpinęs skelbimą, kad teikia paskolas mažomis palūkanomis, iš skelbimu susidomėjusių asmenų pareikalaudavo pervesti notaro mokestį dokumentų sutvarkymui į nurodytą sąskaitą. Tačiau žadėtos paskolos nesuteikdavo.

Per keturis mėnesius daugiau nei 20 asmenų apgavę įtariamieji jau anksčiau buvo teisti už analogiškų nusikalstamų veikų įvykdymą. Artimiausiu metu jų vėl laukia teismas.