Per 20 metų „Žvaigždūnė“ šokių keliu vedė 1000 šokėjų

zvaigzdune vadovesTie, kas mėgsta skaičiuoti krintančias žvaigždes, to negalėtų padaryti „Žvaigždūnės“ koncertuose, nes juose spindi tik kylančios žvaigždės. O jas jau 30 metų augina Rusnės dukra – Loreta Stanelienė, kurią po studijų lemtingas žvaigždžių išsidėstymas vėl parvedė į gimtąjį kraštą, į Šilutę.

Loretos suburtas šiuolaikinių šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“ Šilutę, Pamarį ir Lietuvą garsina jau 20 metų.

Tad dvigubo jubiliejaus koncertas Šilutės kultūros ir pramogų centre buvo itin įspūdingas, priminęs choreografės ir šokėjų ilgą kelią į pergales konkursuose, į tarptautinių renginių scenas, šokio meno dovanotas nepakartojamas akimirkas ir pačiai „Žvaigždūnei“, ir tūkstančiams žiūrovų.

Šventinio koncerto pradžioje publika turėjo progą perversti kolektyvo istorijos puslapius, žiūrėdama videofilmą: žavingi pasirodymai Šilutės renginiuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose, įspūdingas atstovavimas Lietuvai ir Šilutei užsienio šalyse, trykštančios šokėjų emocijos, sulaukus aukščiausių specialistų įvertinimų, gerbėjų pripažinimo, šalia pergalių – sunkios repeticijos, ilgos kelionės…

Visa tai „Žvaigždūnė“, į sceną išvedusi apie 1000 šokėjų, patyrė per 20 metų. Kelią į sėkmę iliustravo ir gausybė taurių, kurias merginos nešė ir nešė į sceną. Surikiavo jų apie 40, bet tai – tik dalis kolektyvo įvertinimų.

Nuostabą žiūrovams sukėlė ir į sceną įsisukusios veržlios liaudies šokių kolektyvo „Rusnietis“ poros, nė kiek nenusileidusios pagal energingą šiuolaikišką muziką šokančioms žvaigždūnietėms. Tautinis šokis – tai L.Stanelienės kūrybinio kelio pradžia. O dabar tuo keliu su „Žvaigždūnės“ įkūrėja eina ir jos dukra Gintarė, vadovaujanti kelioms kolektyvo grupėms.zvaigzdune taures

„Jei vienoje darbovietėje du darbuotojai galvoja vienodai, tai vienas iš jų nereikalingas“, – sentenciją priminė L.Stanelienė ir gyrė kūrybingai dirbančią, originalių sumanymų nestokojančią dukrą.

Apie 100 „Žvaigždūnės“ šokėjų – nuo trimečių mažylių iki žavių solidžių ponių – jubiliejiniame koncerte demonstravo geriausius praėjusių sezonų šokius ir šiųmetes premjeras.

Šešioms merginoms ši šokio šventė buvo atsisveikinimas su kolektyvu. Graudindamosi abiturientės klausėsi vadovės padėkos žodžių, o ji, irgi neslėpdama jaudulio, pasakojo kiekvienos jų šokio karjerą. 2 metus „Žvaigždūnėje“ šoko Greta Griciūnaitė, 4-erius – Jurgita Platakytė, 5-erius – Kamilė Vaitkutė, 7-erius – Jorūnė Jurjonaitė. Daugiau nei pusę savo gyvenimo šokiui skyrė Laura Kojelytė ir Birutė Juraškaitė – šios merginos „Žvaigždūnei“ atidavė 12 ir 14 metų.

L.Stanelienė dėkojo mamoms ir tėčiams, visada palaikantiems savo vaikus ir kolektyvą. Dėkojo renginio vedėjui Marijui Budraičiui, kuris  „Žvaigždūnę“ lydi praktiškai visą jos kūrybinį kelią ir visada atranda tuos žodžius, kurie geriausiai atspindi šokį, šokėjų įdėtą darbą ir pasiekimus.

Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, atėjusi „Žvaigždūnei“ ir jos vadovėms padėkoti Savivaldybės vardu, sakė, kad šis kolektyvas visada yra puikus mūsų krašto ambasadorius. Prieš kiekvieną kelionę į užsienio festivalius L.Stanelienė ateina pranešti, kad atstovaus Šilutei, kad visur iškels Šilutės vėliavą.

Linkėdama „Žvaigždūnei“ būti visada sužvaigždėjusiai gerąja to žodžio prasme, V.Griškevičienė dėkojo abiem vadovėms už vis aukštyn kylančias žvaigždes.