Per 3 savaitės dienas – 3 žūtys darbo vietose

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad tik per 3 praėjusios savaitės dienas Lietuvoje įvyko trys mirtinos nelaimės darbo vietose, kurių metu žuvo trys vyrai. Viena jų – Šilutėje.

Rugsėjo 9 d., apie 6 val. ryto laikino įdarbinimo įmonės darbuotojas operatorius J. Č. buvo mirtinai sužalotas darbe. Nelaimė nutiko Utenos r., Nemeikščių kaime. J. Č. dirbo prie plastmasių smulkinimo mašinos. Įrenginiui užstrigus ar atliekant remonto darbus buvo pakeltas apsauginis gaubtas, kad
prieiti prie smulkintuvo malimo peilių. Tuo metu atėjęs kitas asmuo įjungė įrenginį, kuris pasileidęs
įtraukė J. Č. ir mirtinai jį traumavo.

Praėjusią savaitę tai buvo jau trečias mirties darbe atvejis. Kiti du įvyko rugsėjo 7 d. Šilutėje, kur pagalbinis darbininkas A. J. žuvo partrenktas krautuvo ir rugsėjo 8 d. Klaipėdoje, kai kraunant vilkiką betono luitu mirtinai sužalotas V. K.

Nors įvykių aplinkybės dar tiriamos, VDI perspėja, kad daugiausia nelaimingų atsitikimų darbe įvyksta dėl darbų saugos nesilaikymo. 2021 m. mirtinų nelaimingų nutikimų darbe skaičius ženkliai didesnis negu pernai. Vien per pirmąjį šių metų pusmetį palyginus su 2020 m. mirtinų įvykių skaičius padidėjo 33 proc., o sunkių –20 proc.

Stebint nelaimingų atsitikimų proveržį bei visišką tiek darbdavių indiferentiškumą pareigai užtikrinti darbuotojų saugą darbe, tiek ir pačių darbuotojų abejingumą savo sveikatai ir gyvybei, VDI Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas primena, kad būtent darbdavys yra atsakingas už darbuotojų saugumą ir sveikatą darbo metu.

Dar kartą raginame tiek darbdavius, tiek darbuotojus stabtelėti ir susikoncentruoti į esminius individo ir visuomenės egzistencijos aspektus – žmogaus gyvybę ir sveikatą.