Per 50 valdininkų teismuose reikalauja kompensuoti sumažintus atlyginimus

1 teismas px600 px600Per sunkmetį Savivaldybės tarnautojai negavo apie 4,5 mln. litų.

Jau daugiau nei penkios dešimtys Savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie turi valstybės tarnautojo darbo sutartis, jau kreipėsi į teismą dėl sunkmečiu sumažintų atlyginimų ir prašo Savivaldybės grąžinti nurėžtus pinigus.

Visoje Lietuvoje valstybės tarnautojai užplūdo teismus po to, kai Konstitucinis Teismas šį rudenį priėmė nutarimą, kuriuo pripažinta, kad 2009 metais mažinant pareiginės algos koeficientus, darbo užmokestis valstybės tarnautojams ir teisėjams buvo sumažintas neteisėtai.

Ekonominio sunkmečio pradžioje, 2009 metų viduryje, šalies Vyriausybės sprendimu buvo sumažinti valstybės tarnautojų ir teisėjų pareiginių algų koeficientai, ir jiems iki šiol mokami mažesni atlyginimai.

Nuo spalio mėnesio, Vyriausybės sprendimu, savivaldybės darbuotojams vėl skaičiuojami atlyginimai pagal ankstesnius koeficientus.

Į teismą kreipęsi Savivaldybės administracijos darbuotojai nori, kad būtų išmokėta kompensacija dėl neteisėtai sumažintų atlyginimų per laikotarpį nuo 2009 metų liepos iki šių metų metų spalio.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus R.Ambrozaičio, buhalterija dabar dar tik pradėjo skaičiuoti, kiek įsiskolinta darbuotojams.

Tačiau remiantis kai kuriais kitų metų planuojamo šalies biudžeto duomenimis, jau galima prognozuoti, kokios tai gali būti sumos.

Vyriausybė numatė, kad kitais metais Šilutės savivaldybės tarnautojų darbo užmokesčiui, skaičiuojamam pagal jau atstatytus koeficientus, reikės 1,083 mln. litų daugiau negu šiais metais. Vadinasi, panašių sumų mūsų rajono valdininkai negavo kasmet per visą sunkmečio laikotarpį – daugiau nei ketverius metus. Taigi mūsų rajono valstybės tarnautojams nesumokėta ne mažiau kaip 4,5 mln. litų.

R.Ambrozaitis tikisi, kad jeigu teismas priteis mokėti kompensacijas valstybės tarnautojams, bus nustatytas ir realus kelerių metų laikotarpis, per kurį jos turėtų būti išmokėtos.