Per ilgas liežuvis veda link teismo

stop kadrasDu aukščiausi Savivaldybės vadovai: meras, partijos Tvarka ir teisingumas politikas Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus vadovas Virgilijus Pozingis netrukus gali tūpti į teisiamųjų suolą. Šie politikai rinkimų kampanijos metu nesuvaldė liežuvių ir kalbėdami apie konkurentus galimai paskleidė faktais neparemtą informaciją.

Paneigti šmeižtą šiuos politikus paragino mero posto siekiantis Laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus lyderis Arvydas Jakas ir jo vadovaujamo rinkimų sąrašo nariai. Nesulaukę jokio atsakymo, jie jau pateikė prašymus išspręsti konfliktą teisme.

V.Pozingis paskelbė: balsavo girtuokliai

Dabar mero pavaduotojo pareigas einantis V.Pozingis kovo 28 dieną prisišnekėjo televizijos „Šilutės TV“ laidoje „Šilutė per savaitę“. Duodamas interviu tai laidai, V.Pozingis prikalbėjo apie A.Jaką tokių dalykų, kuriuos A.Jakas vertina kaip tikrovės neatitinkančią bei jo garbę bei orumą žeminančią informaciją.

„Jau kai Arvydas kelis kartus sakė ir matau, kaip jo politinė kompanija, politinė reklama tarp žmonių elgiasi, koks jo ratas yra balsuotojų. Nu man su tokiais politikais nepakeliui“, – komentavo V.Pozingis.

Atsakydamas į laidos vedėjo klausimą, „koks tas ratas?“, V.Pozingis dėstė: „Nu jeigu prisigėrę už 5 eurus, 7 eurus eina, paskutiniai rinkimai 3, gauna 5 eurus <…>, tai koks tas ratas, kokia ta politika pas mus“; „Nu nieko nepadarysi, jeigu žmonės pas mus į savivaldos rinkimus žiūri taip, kad gautų pinigų, uždirbtų pasiimti prasigėrusius žmones, ir paskui sako – mane išrinko žmonės, nu tokie mūsų politikai ir yra, tokia pas mus ir politika, <…> tokie mūsų politikai: neturi kultūros, neturi politinio padorumo ir neturi atsakomybės“.

Perklausęs minėtą TV laidą, A.Jakas pasijuto įžeistas. V.Pozingio kalboje jis įžvelgė nepagrįstus kaltinimus, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose neva pirko savo rinkėjų balsus, t.y. neva padarė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 172 str. (trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise) apibūdintą nusikalstamą veiką, už kurios padarymą numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Pareiškime dėl šmeižto paneigimo A.Jakas teigia, kad V.Pozingio viešai paskleisti duomenys yra neteisingi, šmeižiamojo pobūdžio. „Niekuomet nesu pirkęs rinkėjų balsų, be to, mano atžvilgiu nėra ir niekuomet nebuvo pradėtas joks ikiteisminis tyrimas dėl galimo rinkėjų balsų pirkimo“, – konstatuoja A.Jakas.

A.Jaką piktina šmeižtas, kad jo rinkėjų ratą neva sudaro alkoholiu piktnaudžiaujantys asmenys. „Pabrėžiu, jog mano, kaip politiko, rinkėjų ratą sudaro platus elektoratas, į kurį patenka įvairūs žmonės. Tą patvirtina ir vėliausių rinkimų rezultatai bei reitingai. Pastebiu, jog tokiais teiginiais ir pareiškimais esu žeminamas ne tik aš, kaip politikas, tačiau ir mano esami bei potencialūs rinkėjai“, – tvirtina A.Jakas.

V.Laurinaitis pavadino balsų pirkėjais

Rajono meras V.Laurinaitis toje pat televizijoje, balandžio 18 dienos laidoje „Šilutė per savaitę“ pateikė informaciją, kuri įžeidė visos grupės asmenų garbę ir orumą.

Nesiremdamas jokiais dokumentais V.Laurinaitis pasakė: „Be to, partijos atstovams penkiems, kuriems buvo pradėti dėl balsų pirkimo ikiteisminiai tyrimai. Tai aš galiu pavardinti: Vilija Razmaitė – Baguckienė, Egidijus Antanas Jovaiša, Tomas Pocius, Agnė Valatkevičiūtė – Pašilienė, Karolis Jakas“.

Toliau dar daugiau. Toje pat laidoje V.Laurinaitis, kalbėdamas apie suklastotus rinkimų biuletenius, visiškai nekorektiškai viešai pasvarstė: „Tai peršasi mintis, kad juos (suklastotus biuletenius) panaudojo Arvydas Jakas, nes jis išėjo į antrą turą“.

V.Laurinaičio paminėti asmenys pareikalavo, kad meras paneigtų savo kalbas. Jie pareiškime dėsto, kad V.Laurinaičio išsakytas  teiginys žiūrovams per televiziją paskleidė tikrovės neatitinkančią, jų garbę ir orumą žeminančią informaciją. Jie tiesiogiai apkaltinti neva padarę LR baudžiamojo kodekse įvardintą nusikalstamą veiką, už kurios padarymą numatyta baudžiamoji atsakomybė. Visi minėti politikai teigia, kad šie duomenys yra neteisingi, šmeižiamojo pobūdžio, nes nė vienas iš jų niekada nepirko rinkėjų balsų, o jų atžvilgiu niekada nebuvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl balsų pirkimo.

A.Jakas sako, kad niekad nėra klastojęs rinkimų biuletenių ir niekada nėra naudojęs suklastotų biuletenių.

Pareiškėjai mano, kad V.Laurinaitis, pateikdamas tokio šmeižikiško pobūdžio informaciją, sąmoningai siekia prieš 2015 birželio mėnesį 21 dieną vyksiančius pakartotinius Šilutės rajono savivaldybės tarybos bei mero rinkimus pakirsti rinkėjų pasitikėjimą minėtos partijos atstovais.

Neigti nesiruošia

Rajono meras „Šilutės naujienoms“ sakė, kad neketina neigti savo pasakytų žodžių, bet nepateikė jokio neginčijamo fakto, kodėl jis minėtus politikus nurodė kaip asmenis, kuriems buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl balsų pirkimo. Dabar V.Laurinaitis teigė, kad žino, jog Laisvės sąjungai yra pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai.

V.Pozingis „Šilutės naujienoms“ prisipažino, kad dar nėra išstudijavęs A.Jako pareiškimo turinio ir nežino, kuo yra kaltinamas ir ką apšmeižęs. Jis sakė, kad jeigu prireiks, viską paaiškins teismui.

A.Jakas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad jau daugiau nei dvi savaites stebėjo televizijos „Šilutės TV“ laidas, tačiau taip ir neišvydo jokių įžeidimus paskleidusių žmonių paneigimų ar atsiprašymų. Todėl jis kreipėsi į teismą.