Per Jonines Vainute lijo… lietumi ir saldainiais

vainuto jonines_2Vainutas pelnytai gali vadintis rajono Joninių sostine. Praėjusį šeštadienį čia suplaukė tūkstantinė minia žmonių. Pasak šventės vedėjo Vytauto Laurinavičiaus, žmonėms kilusiems iš Vainuto jau nereikia daug galvoti, kada aplankyti gimines, draugus, klasiokus. Rasų šventė – Joninės yra geriausia proga visiems susirinkti gimtinėje ir kartu praleisti ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį.

Dažnas šventės svečias rankose turėjo skėtį, nors dėl lietaus jo beveik neprireikė, gausiau, apie porą dešimčių minučių, nulijo vos tik šventei prasidėjus. Tačiau skėčiai labai pravertė, tuomet, kai Šilutės aviatoriai iš dangaus papylė Vainuto seniūno Vitalijaus Mockaus dovaną – saldainių lietų.

Bėgte į gimtinę

Didžiulė vainutiškių minia su V.Mockumi, parpijos klebonu Dainoru Židacku bei Savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu, prie Vainuto bažnyčios pasitiko du gimtinės išsiilgusius kraštiečius, kurie tiesiogine prasme parbėgo namo. Broliai Rolandas ir Arnoldas Siliai Lietuvos šimtmečio proga surengė bėgimo žygį iš Vilniaus į Vainutą.vainuto jonines_1

Tik vienas iš brolių Rolandas yra tikrasis maratonų bėgimo entuziastas. Tačiau šį kartą prie brolio iniciatyvos, kartu parbėgti į gimtinę, prisijungė ir Arnoldas. Bėgikai namo sugrįžo nešini vėliavomis su užrašais – bėgimas vienija.

Visa sutiktuvių procesija centrine miestelio gatve patraukė į įprastą Joninių šventei skirta vietą. Eiti teko pro ąžuolo lapais išpintus vartus. Visi eisenos dalyviai turėjo nusiprausti, kad šventėje būtų atsišviežinę ir su gera nuotaika.

Gandrų prisiviliota nedaug

Vainuto gimnazijos vadovybei artinasi rimtų galvosūkių metas: kaip išsaugoti mokyklą, kai gandrai pas jaunas seniūnijos šeimas parskrenda pustuštėmis terbomis. Nuo praėjusių Joninių Vainuto gyvenvietė pasipildė tik šešiais naujagimiais.

Savivaldybės mero V.Laurinaičio pasveikintos ir V.Mockaus apdovanotos visos šešios poros – Agnė ir Vaidas Vedeikiai (sūnus Ugnius), Simona ir Darius Jončai (sūnus Joris), Gintarė ir Eugenijus Dovgopolai (sūnus Aldas), Vitalijus ir Paulius Pietariai (dukra Kamilė), Kamilė Belovaitė ir Mantas Jokubauskas (dukra Greta).

Jonams ir Janinoms – ąžuolo vainikai

Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro, kuriam vadovauja Marytė Eugenija Matevičienė, kolektyvų nariai kartu su Vainuto gimnazistais įdėjo daug darbo pindami ąžuolo vainikus, kuriais išpuošė šventės sceną, vartus. Bent porą dešimčių vainikų reikėjo nupinti ir šventės svečiams Jonams ir Janinoms.

Visiems varduvininkams savivaldybės meras spaudė ranką ir džiaugėsi, kad tarp įprastai vyresnio amžiaus Jonų ir Janinų randasi vis daugiau jaunesnių tokio vardo savininkų.
vainuto jonines
Jonai ir Janinos, kartu su gimnazisčių mergaičių šokėjomis „Ūta“, šoko rateliu.

Koncertas su Joninių laužu ir fejerverkais

Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro bei Vainuto bendruomenės organizuotą Joninių šventę šiemet galima prilyginti daugiasluoksniam tortui. Estradinių dainų koncertą pradėjo „Dainų dainelės“ 2018 metų konkurso dalyvė vainutiškė Gintarė Muraulaitė, vėliau ją keitė „Husarai“, o galiausiai vakaro vinimi tapo ansamblis „Rondo“.

Šiemet Vainuto Joninėse buvo stebėtinai mažai politikų prakalbų. Šventėje nebuvo nė vieno Seimo nario, o ir Šilutės rajono savivaldybės politikų tik vienas kitas. Tačiau ant scenos niekas jų nepakvietė.

Šventės dalyvius sveikino tik  meras V.Laurinaitis. Jis Vainuto bendruomenei padovanojo ąžuolo medelį, kurį įteikė bendruomenės pirmininkei Laimai Barakauskienei.   
        
Šventė baigėsi laužo liepsnomis, fejerverkais ir… paparčio žiedo paieška.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.