Per Lietuvą keliauja „Saugaus gyvenimo karavanas 2013“

saugaus gyvenimo karavanasVos per minutę galima nemokamai ir anonimiškai išsitirti dėl ŽIV bei gauti specialisto konsultaciją

Praėjusią savaitę Lietuvoje prasidėjo prevencinė akcija „Saugaus gyvenimo karavanas 2013“, kurios metu visi norintieji gali nemokamai ir anonimiškai vos per 1 minutę išsitirti dėl ŽIV bei gauti specialisto konsultaciją, informacijos bei apsaugos priemonių.

Šilutiškiams artimiausios karavano sustojimo vietos bus:

* rugpjūčio 28 d. (trečiadienį) Klaipėdoje, prie „Akropolio“,

* rugpjūčio 30 d. (penktadienį) Tauragėje, Pilies a. „Saugaus gyvenimo karavanas 2013“ čia atvyks ir nuo 11 val. iki 17 val. lauks norinčiųjų pasitikrinti dėl ŽIV.

Karavanas aplankys penkis Lietuvos miestus: Alytų, Marijampolę, Tauragę, Klaipėdą ir Palangą.

Akciją organizuojančios asociacijos „Demetra“ projektų vadybininkas Liudas Stonys sako, kad jos tikslas – didinti prieinamumą prie ŽIV testavimo paslaugų bei apsaugos priemonių.

Iš viso karavano kelionės metu planuojama atlikti daugiau kaip 1000 greitų ŽIV tyrimų bei išdalinti daugiau kaip 10 tūkstančių prezervatyvų LOVE.

Spalvingoje akcijoje dalyvaujantys savanoriai kviečia ir skatina miestų gyventojus bei svečius išsitirti dėl ŽIV mikroautobuse ir palapinėje. Kraujo testą čia bus galima atlikti per minutę. Specialistai dalins informacinę medžiagą apie tai, kaip galima apsisaugoti nuo ŽIV.

„Žinoti ŽIV statusą yra svarbu, kad laiku gauti gydymą ir nuo užsikrėtimo apsaugoti savo artimuosius“, – sako ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacijos „Demetra“ pirmininkė Svetlana Kulšis.