Per Lietuvą praskriejo protestų akcija „Atidarom Regitrą“

Trečiadienį dauguma Lietuvos miestų surengė protesto akciją „Atidarom Regitrą“. Ją inicijavo vairavimo pažymėjimus norintys įgyti žmonės ir vairavimo mokyklų atstovai.

Dar nespėjus protestams įsilinguoti, Ministrų kabinetas nutarė nuo kovo 10 d. atidaryti „Regitrą“ ir transporto priemonių vairavimo mokyklas.

Lietuvos didžiuosiuose miestuose į akciją „Atidarom Regitrą“ susirinko dešimtys dalyvių.
Šilutės vairavimo mokyklos protesto akcijoje nedalyvavo. Tačiau pasak D. Grigaliaus vairavimo mokyklos vadovo Dainoro Grigaliaus, tokia akcija aktuali plačiam ratui žmonių. „Manau, kad tiek „Regitra“, tiek vairavimo mokyklos yra pajėgios saugiai atlikti savo darbą. Manome, kad mūsų darbas netgi saugesnis, negu kai kurios jau atidarytos veiklos“, – komentuoja D. Grigalius.

UAB „Šoferiukai“ vadovas Vytautas Knapkis teigia, kad dėl griežtesnių apribojimų yra kaltos ir pačios mokyklos. „Buvo įstatymas ir jo reikėjo laikytis. Tačiau keletas didžiųjų vairavimo mokyklų nepaisė įstatymų ir vykdė 15 minučių pamokas, taip pat ir 45 minučių trukmės papildomus vairavimo kursus. Tai atkreipė vyriausybės dėmesį“, – pasakojo V. Knapkis.

Visgi protesto dieną Vyriausybė pranešė, jog nuspręsta leisti nuo kovo 10 d. praktinius vairavimo mokymus ir egzaminavimo paslaugas. Nuo gruodžio 16 dienos iš praktikos egzaminų yra išregistruota apie 11 tūkst. asmenų, visi šie žmonės dabar jau galės laikyti vairavimo egzaminus.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.