Per mainų programas pasaulį pažįsta vis daugiau moksleivių

Moksleivė Monika (viduryje) mainų programoje JAV. / Organizatorių nuotr.Apie tarptautines studentų mainų programas žino daugelis. Tačiau pasaulį skersai išilgai jau maišo ir vidurinių mokyklų ir gimnazijų moksleiviai.

Pagal moksleivių mainų organizacijos „Youth For Understanding“ programas praėjusiais mokslo metais ne tik Europos, bet ir Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikų šalyse pabuvojo 22 moksleiviai, o šiuos mokslo metus Japonijoje, Čilėje, Danijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Naujoje Zelandijoje leidžia 21 moksleiviai iš Lietuvos.

Tarptautiniai moksleivių mainai – tai savitas būdas pažinti kitą kalbą, kultūrą, perprasti žmones, geriau įvertinti save, įgyti pasitikėjimo, pasiruošti savarankiškam gyvenimui. Moksleivių mainų programose dalyvaujantys Lietuvos jaunuoliai pusę arba visus metus gyvena pasirinktoje užsienio šalyje: lanko vietos mokyklą, išmoksta tos šalies kalbą, gyvena vietinėje šeimoje. Mainų programos trunka nuo 1 iki 11 mėnesių.

Norintys išvykti į užsienį ateinančiaisiais 2012-2013 mokslo metais dar gali kreiptis į asociaciją „Tarptautiniai moksleivių mainai“ iki vasario 17 dienos.

„Tarptautinius moksleivių mainus organizuojame jau dešimtus metus. Per tą laiką apie 200 moksleivių iš Lietuvos aplankė 20 pasaulio valstybių, išmoko naujų kalbų, gyvendami vietos šeimose ir mokydamiesi mokyklose artimai susipažino su kitų šalių kultūra. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais tarptautinės mainų programos populiarėja. Lietuvoje pradedama suvokti, kad tai yra puiki investicija į jauno žmogaus ateitį“, – sakė mainų programas organizuojančios pelno nesiekiančios asociacijos „Tarptautiniai moksleivių mainai“ direktorė Gintarė Reimerienė.

„Kai esi įmetamas vienas į visiškai kitokią kultūrą, kai tave apima namų ilgesys – tai tave užgrūdina. Mainų programos metu patiri žymiai daugiau nei metus gyvendamas savo įprastoje aplinkoje“,- minėjo Evaldas Rupkus, mainų metus praleidęs Šveicarijoje.

„Žmogus, nebuvęs mainų moksleiviu, to nesupras, bet manau, kad mainų metai yra tokia nepakartojama patirtis, kuri visam laikui palieka žymę“, – savo įspūdžius pasakoja buvęs mainų moksleivis JAV Edmundas Balčikonis  

Organizacija ne tik išsiunčia, bet ir priima užsienio moksleivius, norinčius pagal mainų programas atvykti į Lietuvą. Pasak G. Reimerienės, moksleiviai iš Vokietijos, Belgijos, Olandijos, Šveicarijos vienerius metus praleidę Lietuvoje, mūsų šalį vadina savo antraisiais namais, o šeimą, kurioje gyveno – savo antrąją šeima.

„Nuostabu jau septynerius metus stebėti vokiečių, belgų, olandų, šveicarų, australų moksleivių patirtis Lietuvoje. Organizacija per šį laikotarpį jau buvo priėmusi 26 moksleivius ir šiais metais laukia moksleivių ne tik Europos, bet ir iš kitų žemynų.

Asociacija „Tarptautiniai moksleivių mainai“ 2012-2013 mokslo metams ruošiasi jau dabar ir kviečia kreiptis moksleivius, norinčius išvykti pagal tarptautines mainų programas.

„Mūsų organizacijos tikslas – kad kuo daugiau moksleivių iš arti susipažintų su jiems naujomis kultūromis, pabandytų jas suprasti ir įgytų naujos, vertingos patirties, nes 15-18 metų moksleiviai jau pakankamai subrendę, bet dar užtektinai imlūs, kad pasiimtų iš mainų programos visą jos teikiamą naudą, – sakė G.Reimerienė.

Moksleiviai gyvens kitos šalies vietinėse šeimose ir lankys vietines mokyklas, kad kuo labiau integruotųsi į kitos šalies kultūrą ir išmoktų kalbą.

2012-2013 mokslo metų mainų programos prasideda jau liepos-rugpjūčio mėnesiais, todėl susidomėję moksleiviai kviečiami kreiptis kuo skubiau, iki š.m. vasario 17 d.

Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.yfu.lt, taip pat elektroniniu paštu info@yfu.lt arba telefonu Vilniuje 8 5 261 08 03.