Per sausį nusikaltimų padaugėjo trigubai

P1090399Šiais metais Šilutės r. policijos komisariate per sausio mėnesį užregistruotos 153 nusikalstamos veikos. Palyginti su keleriais praėjusiais metais, tai žymiai daugiau.

2011 m. per tą patį laikotarpį buvo užregistruotos 55, 2010 m. – 68, o 2009 m. – 91 nusikalstama veika. Nusikalstamumas, palyginant su ankstesniais metais, išaugo net 3 kartus.

Itin išaugo nusikalstamų veikų, padaromų viešose vietose, skaičius. Sausį tokių jau užregistruota 17, o pernai per tą patį laikotarpį buvo tik dvi.

Tačiau galime pasidžiaugti policijos pareigūnų darbu. Nepaisant to, kad šiais metais sumažėjo policijos pareigūnų skaičius, o nusikalstamų veikų registruota daugiau nei pernai, tačiau jų ištirta irgi žymiai daugiau: 2012 m. sausį ištirta 71 nusikalstama veika, o pernai per tą patį laikotarpį buvo ištirta tik 31 nusikalstama veika.

Šiemet jau užregistruotas 1 sunkus nusikaltimas, o pernai per tą patį laikotarpį buvo užregistruoti 2 sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai. Šiais metais išžaginimų nebuvo užregistruota, pernai per tą patį laikotarpį buvo registruotas 1 išžaginimas.

Gerokai padaugėjo nesunkių sveikatos sutrikdymų: 2012 m. – 5, o 2011 m. buvo tik 1. Šiemet sausį užregistruotos 42 vagystės (pernai – 29), 6 vagystės iš automobilių (pernai – 1), 13 sukčiavimų (pernai – 2). Bet šiais metais jau ištirta 12 sukčiavimo atvejų, arba 92,3 proc., o pernai per tą patį laikotarpį nepavyko ištirti nė vieno tokio atvejo.

Per sausį Rusnės seniūnijoje neužregistruotas nė vienas nusikaltimas, mažai nusikaltimų įvykdyta Katyčių, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio, Saugų seniūnijose.

Šiemet surašyti 138 administracinės teisės pažeidimų protokolai (pernai per tą patį laikotarpį – 177). Šiemet sausį mažiau pažeidėjų galbūt pastebėta dėl didelių šalčių.

Dėl gyvūnų netinkamo laikymo pernai buvo surašyta 30 administracinės teisės pažeidimų protokolų, o šiemet – tik 3.

Policijos pareigūnai šiemet užfiksavo žymiai daugiau nedidelio chuliganizmo atvejų – 20, o pernai – tik 5. Šiemet sausį užfiksuoti 3 girti nepilnamečiai, o pernai tokių nepastebėta visai. Vietose, kuriose draudžiama rūkyti, šiemet pastebėtas tik 1 rūkantis asmuo, o pernai sausį užfiksuota 14.

Kelių eismo taisyklių pažeidėjų šiemet užregistruota 370, o pernai – 228.  Pernai per sausį eismo įvykiuose žuvusiųjų nebuvo, o šiemet mūsų rajone jau žuvo vienas žmogus.