Per savaitę smurtautojai sumušė šešis nepilnamečius

domestic-violenceSukrėstos smegenys, sulaužyta plaštaka, nuo smūgių kraujosrūvomis nusėtos rankos, kojos, paakiai. Tai – tik per vieną šių metų savaitę  (nuo sausio 17 iki 25 dienos) nepilnamečių patirtų traumų Šilutės rajone pasekmės.

Iš viso į policiją ir medicinos įstaigas kreipėsi šešių sumuštų vaikų tėvai arba globėjai.

Antradienį namo į Traksėdžių gyvenvietę grįžo sumuštas 14-metis, kurį motina 36-erių J.P. skubiai vežė į Šilutės ligoninės priėmimo skyrių ir prašė teikti būtinąją pagalbą. Berniukui buvo sumušta galva ir visas kūnas.

Suteikus medicinos pagalbą, nepilnametis su motina išvyko namo gydytis traumas, kurias, paauglio žodžiais, jam padarė nepažįstamas vyras. Jis moksleivį užpuolė autobusų stotelėje, parbloškė ir mušė kumščiais bei spardė kojomis.

Trečiadienį 30-metė pašyšiškė J.V. į policiją kreipėsi dėl smurtaujančio 36 metų sugyventinio J.T. Jis apie 20 val. daugiabučio namo laiptinėje sumušė jos trylikametį sūnų. Berniukui girtas vyras trenkė per veidą.

Smurtautojui nustatytas vidutinis (2,09 prom.) girtumo laipsnis. Jis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Kitas trylikametis berniukas iš  Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos sulaužytą plaštaką nuo praėjusio penktadienio gydosi namie.

Jis grįžo sužalotas po pamokų, ir globėja 53-ejų M.G. vežė vaiką į ligoninę, kur jam buvo suteikta medicinos pagalba. Globėja apie vaiko patirtą smurtą pranešė policijai.

Globotinis tvirtina, jog Pamario pagrindinėje mokykloje jį sumušė  bendraklasis. Krisdamas nuo smūgio, nepilnametis susilaužė plaštakos kaulą.

Šioje mokykloje vaikas buvo traumuotas po poros dienų, kai kolektyvas įsitraukė į tarptautinę patyčių prevencinės programos „Olweus“ veiklą. Šiuo projektu bus siekiama sukurti saugesnę, įdomesnę mokyklą, kurioje visi be išimties jaustųsi gerai. 

Šilutės policiją sausio 17-ąją pasiekė pranešimai net apie keturis smurtą patyrusius vaikus Švėkšnos sanatorinėje mokykloje. Joje mokosi ir gydosi apie šimtas emocinių sutrikimų turinčių vaikų iš visos šalies.

Trylikametį berniuką dėl smegenų sukrėtimo teko guldyti į Klaipėdos vaikų ligoninę.

Trys paauglės (13 ir 15 metų), kurias sumušė šešiolikmetis tos pačios mokyklos mokinys, patyrė lengvesnes traumas.
 
Šilutės policija visais smurto prieš nepilnamečius atvejais pradėjo ikiteisminius tyrimus.