Perdangos plokštės bei niuansai, reikšmingi šias renkantis ir montuojant

Kaip sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Ši taisyklė puikiai tinka ir kalbant apie pastatus, nepriklausomai nuo to, kokios paskirties – gyvenamosios, pramoninės ar komercinės – šie bebūtų. Projektavimas statybų procese – itin reikšmingas sprendimas, galintis turėti lemiamos įtakos viso projekto sėkmei. Projektuojant pastatus, daug dėmesio sulaukia ir perdengimo plokštės, kurių „misija“ – užtikrinti šilumos bei garso izoliaciją. Negalima nepaminėti vieno iš šio konstrukcinio elemento privalumų, gerokai paspartinančio bei supaprastinančio statybas. Tais atvejais, kai yra naudojamos perdengimo plokštės, paviršiaus lyginimas keliais sluoksniais nebėra tikslingas. Jei jūs tiesiogiai neturite nieko bendro su statybų sritimi, tikėtina, jog pastarasis faktas nėra žinomas. Sudominome? Jei taip, skaitykite toliau ir godžiai „gerkite“ informaciją apie perdengimo plokštes, kurią mes paruošėme jums.

Kaip pasirinkti perdangos plokštę?

Perdengimo plokštės yra naudojamos įrengiant tokias statybines konstrukcijas kaip stogas, perdangos ir kita. Pastarosios yra skirstomos į kelias grupes: vientisąsias, oro angų neturinčias ir kiaurymėtąsias. Būtent kiaurymėtąsias perdengimo plokštes statybų srities ekspertai įvardina kaip vieną geriausių variantų. Kodėl? Nes šios pasižymi puikia garso ir šilumos izoliacija, atsparumu drėgmei bei karščiui.

Renkantis perdengimo plokštes, vienas iš reikšmingiausių niuansų – atitinkamų gabaritų pasirinkimas. Jei vientisosios plokštės įprastai yra gaminamas vadovaujantis konkrečiais standartiniais išmatavimais, tai kiaurymėtosios šiuo atveju yra kur kas „paslankesnės“. Standartiškai kiaurymėtoji perdengimo plokštė yra 1200 metro ilgo bei 200-400 mm aukščio, tačiau, užsakovui pageidaujant, gali būti supjaustoma siauresnėmis juostomis. O jei dar ir plokštės galas nupjaunamas reikiamu kampu, statybų darbai  gerokai paspartėja!

Dar vienas parametras, kurį galima koreguoti atsižvelgus į kliento pageidavimus (šie, logiška, turėtų būti paremti tiksliu projekto brėžiniu – angų skaičius, esantis korėtoje perdangos plokštėje.

Vienas iš svarbių kriterijų, į kurį privaloma atsižvelgti renkantis perdengimo plokštes – šių atsparumas ugniai. Priklausomai nuo to, koks yra plokštės skersmuo bei betono apsauginis sluoksnis, atsparumas ugniai gali siekti 60, 90 arba 120 min.

Vien pavadinimas išduoda, jog plokštės apkrova – itin svarbus veiksnys, kurį sudaro nuolatinės apkrovos svoris (pavyzdžiui, stogo, lubų, grindų ir kitų konstrukcijų svoris) bei kintamųjų veiksnių, pavyzdžiui, sniego svoris. Lyginant vientisąsias bei kiaurymėtąsias perdengimo plokštes šiuo aspektu, ir vėl laimi…pastarosios. Šios, vertinant apkrovą, yra kur kas universalesnės.

Kas svarbu montuojant perdengimo plokštes?

Žinant, jog perdangos plokštės – UAB „Kauno Gelžbetonis” vienas iš siūlomų produktų, galvos skausmas, kurį šio produkto gamintoją bei pardavėją rinktis, turėtų atkristi. Ši įmonė garsėja kaip savo srities lyderis, pasižymintis aukščiausiais kokybės standartais, moderniausiomis gamybos technologijomis bei orientacija į individualius klientų pageidavimus. Kiaurymėtosios perdangos plokštės įprastai yra gaminamos iš C45/55 bei C50/60 klasės betono ir pasižymi ilgaamžiškumu bei atsparumu išorinei aplinkai.

Taigi, išanalizavus reikalavimus, aktualius perdangos plokštėms bei nusprendus, kur šios bus perkamos, svarbu skirti dėmesio ir kokybiškiems šių montavimo darbams. Vienas iš esminių etapų šiame darbe – lygaus paviršiaus perdangos montavimui paruošimas. Jei paviršius nėra lygus, rekomenduojama naudoti plastikinius ar metalinius lyginimo tarpiklius, dedamus po vientasa plokštės dalimai.

Statybos darbams vadovaujantys asmenys turėtų pasirūpinti, jog perdangas montuojantys meistrai būtų išanalizavę ne tik perdengimo plokščių montavimo, bet ir šių iškrovimo taisykles. Ir, aišku, nepamirštų šiomis vadovautis. Praktika liudija, jog meistrai, „֧spjaunantys“ į teoriją ir teigiantys, jog ir taip viską moka, neretai pridaro klaidų, atnešančių rimtas pasekmes viso projekto kokybei.