Jungtinėje Karalystėje, Faversham’e (Kento grafystė) mieste, rugpjūčio 6-osios naktį pirmą kartą istorijoje sugautas Natuzijaus šikšniukas, kurį pernai rugsėjo 2 dieną Ventės ornitologijos stotyje sužiedavo ornitologas Vytautas Eigirdas.
Šikšnosparnis nešėsi lietuvišką žiedą su užrašu „KAUNAS JJ00424“.
Ventės ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys sakė, kad šikšnosparniai Ventėje žieduojami nuo 1978 metų, kai šį darbą pradėjo čia dirbęs poetas Alius Balbierius. Iš viso šių mažyčių gyvūnėlių čia jau sužieduota apie 3-4 tūkstančius, o vien pernai per sezoną – nuo gegužės iki spalio mėnesio – daugiau nei 800.
Šiemet jau sužieduota apie 80 šikšnosparnių. Pats jų skridimo per Ventę bumas kaip tik yra rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.
Natuzijaus šikšniukas – vienas dažniausių Lietuvos šikšnosparnių. Lietuvoje sutinkami tik šiltuoju metų laiku, žiemoti skrenda į Prancūziją, Vokietiją, Lenkiją. Tai – mažytis šikšnosparnis: kūno ilgis – tik 43-54 mm, sveria vos 6-11 gramų, bet išskleistų sparnų ilgis – 220-250 mm.
Paukščių migracijos taku per Ventę šikšnosparniai šiuo metų laiku skrenda iš Šiaurės šalių į Pietvakarių Europą. Traukia jie naktimis.
Ventiškiai ornitologai jau yra pagavę ir Latvijoje bei Estijoje sužieduotų šikšnosparnių, o tokių, kurie turėjo ventiškių uždėtus žiedelius, pagauta Kaliningrado srityje, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje. Didžiojoje Britanijoje kol kas ventiškių žiedus nešiojančių šikšniukų sugauta nebuvo.
Ar mažasis keliauninkas per jūras – marias į Didžiąją Britaniją nuskrido pats, ar pas brolius britus nukeliavo tiesiog pasislėpęs kokiame laive, anot V.Jusio, begalima tik spėlioti.
Lietuvoje iš viso gyvena, t.y., buvo aptikti bent vieną kartą, 15 rūšių šikšnosparnių, o pernai Ventėje sužieduoti 8 rūšių atstovai. Iš viso stoties istorijoje žiedeliai čia buvo užmauti 12-os rūšių šikšnosparniams.
Rašyti atsakymą