Pernykščius iššūkius įveikę „Šilutės baldai” investuoja į augimą

 

BALDAIIIDidžiausias Šilutės rajono darbdavys – SBA grupės įmonė „Šilutės baldai” turi apie 800 darbuotojų ir per metus į Valstybės ir Savivaldybės biudžetą sumoka per 3,6 mln. Eur. Todėl bendrovės sėkmės ar nesėkmės yra svarbios visai Šilutės savivaldybei ir Šilutės miestui.

„Šilutės baldų” direktorius Eimuntas Jankauskas pasitiki savo vadovaujamu kolektyvu ir neabejoja, kad bendrovė, nepaisant globalių iššūkių visai baldų pramonei, yra pasirengusi didinti apyvartą, daugiau uždirbti ir įgyvendinti naujoves.

Pasak E. Jankausko, pernai įmonėje darbuotojų vidutinis atlyginimas augo 7 procentais. Siekiant išlaikyti ir pritraukti naujų specialistų į „Šilutės baldus“, šiemet atlyginimai taip pat bus didinami. Bendrovės vadovas sako, kad įmonės sėkmę lems darbuotojų efektyvus darbas bei produkcijos pardavimai. Vien pernai į įrenginių modernizavimą, automatizavimą ir robotizavimą investuoti 4 mln. eurų. Šiais metais investicijoms numatyti 2 mln. eurų.

Iššūkis – paklausos netolygumai

Pasakodamas apie praėjusių metų bendrovės veiklos ypatumus, direktorius E. Jankauskas užsiminė, kad bendrovei tam tikrų iššūkių kėlė produkcijos paklausos svyravimai. Pernai metų pradžioje buvo staigus produkcijos realizacijos pakilimas, kuris nebuvo prognozuotas. Tad trūko medžiagų, jos šiek tiek pabrango, buvo pasiektos gamybos augimo galimybių ribos.

Metų antroje pusėje iššūkiu tapo sulėtėjusi realizacija, tačiau įmonei pavyko ją suvaldyti ir išlaikyti stabilius pardavimus. Per 2018 m. iš viso parduota gaminių už 37 mln. eurų, labai panašiai kaip ir 2017 metais. BALDAI _1

Kad produkcijos paklausa būtų kuo tolygesnė, „Šilutės baldai” nuolat dalyvauja naujų gaminių kūrimo procese ir investuoja į gamybos tobulinimą, procesų efektyvinimą. Įmonė planuoja, kad per kelis artimiausius metus gamybą pritaikiusi naujiems produktams galės pasiekti 40 proc. didesnę apyvartą. Šiemet bendrovė yra numačiusi pagaminti ir parduoti produkcijos šeštadaliu daugiau nei pernai. E. Jankausko teigimu, toliau plečiant produkcijos asortimentą per artimiausią pusmetį į gamybą numatyta įdiegti naują gaminių šeimą.

Per dvejus metus – 6 mln. Eur investicijų

Per praėjusius 2018 metus bendrovėje buvo įgyvendintas didelis projektas, kurio vertė 4 mln. eurų. Gamyboje buvo paleista nauja kalibravimo linija – įrengimai, kurie detalėms suteikia matmenis, uždengia kraštus ir formą. Taip yra vienu metu atliekama greičiau, geriau ir daugiau operacijų, nei buvo lig šiol. Atnaujinti ir apdirbimo centrai,
kuriuose įdiegti nauji, našesni įrengimai.

„Šilutės baldų“ vadovas pasakoja, kad šiemet 2 mln. eurų investicija bus skirta automatizuoti, mechanizuoti gamybos procesus, įdiegti robotizuotas darbo vietas, kad darbuotojams palengvintų fizinį darbą. Anksčiau daugelį operacijų reikėdavo atlikti rankomis, dabar darbuotojai valdo įrenginius ir su jais dirba.

Geri specialistai visada laukiami

Pasak E. Jankausko, „Šilutės balduose” nėra jaučiama darbuotojų trūkumo. Tačiau visuomet darbo vietą surastų žmonėms, kurie turi aukštą kvalifikaciją, reikalingus įgūdžius ir sugeba valdyti sudėtingus technologinius įrengimus. Tokie žmonės neretai į įmonę ateina sugrįžę iš užsienio, ir dažnas jų anksčiau yra dirbęs kurioje nors baldų pramonės įmonėje.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais į gimtąjį miestą grįžęs emigrantas papildė „Šilutės baldų” darbuotojų gretas, nes yra aukštos kvalifikacijos elektrikas.
BALDAI _2Lietuvoje, pasak direktoriaus, plačiai kalbama apie buvusius emigrantus, dabar jau sugrįžtančius į Tėvynę. Bendrovė yra pasirengusi pasiūlyti jiems darbo. „Šilutės baldai“ priklauso vienai didžiausių Lietuvoje – SBA grupei, kuri aktyviai kviečia emigrantus grįžti ir įsidarbinti grupės įmonėse.

„Džiaugiamės, kad galime visiems „Šilutės baldų” darbuotojams užtikrinti patikimas darbo vietas”, – sako direktorius.

Rūpinasi bendruomeniškumu, sveikata ir kvalifikacijos kėlimu

Bendrovėje pažangesni darbuotojai yra skatinami siekti aukštesnės kvalifikacijos, kad galėtų suvaldyti net labai sudėtingą techniką.

Visi bendrovės darbuotojai yra apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų. Beje, šis draudimas galioja ne tik darbe, bet ir namų aplinkoje, ir poilsio dienomis.

Įmonėje veikia valgykla „Baldinukė”, kurioje „Šilutės baldų“ darbuotojai gauna dotaciją pietums.

Šilutės baldininkai yra patenkinti ir pagrindinėmis nemokamomis odontologų paslaugomis.

Įmonė nuolat rūpinasi darbuotojų bendruomeniškumu, todėl yra bemaž kasmet organizuojamos vasaros ir Kalėdų proginės šventės, kurių metu netrūksta žaismingų varžybų. Sportiškumu ir azartiškumu išsiskiriantys darbuotojai vyksta ir į kitų SBA koncerno įmonių spartakiadas bei renginius.