Perprogramuokite savo vakaro įpročius

Šaltinis: Freepik.com

Miegas – vienas pagrindinių mūsų poreikių, kurio nauda yra didelė. Pakankamas miegas gali padėti palaikyti normalų susikaupimą, aštrų dėmesį, svorio kontrolę, nuotaiką.

 

Miego svarbą supranta dauguma, tačiau vakare labai lengvai pasiduodame dėmesį blaškantiems dalykams, kurie prieš miegą atsipalaiduoti nepadeda. Pavyzdžiui: ilgas naršymas socialiniuose tinkluose, vėlyvas el. pašto dėžutės skaitymas, laiškų atrašinėjimas, vėlyvas užkandžiavimas prieš miegą.

 

Taigi, kaip gauti rekomenduojamas 7–9 valandas miego per naktį, kai tiek daug dalykų atitraukia mus nuo ėjimo miegoti laiku.

 

Meskite sau iššūkį ir perprogramuokite savo įpročius

 

  • Šį mėnesį bent penkis vakarus per savaitę eikite miegoti pastoviu laiku ir miegokite bent 7 valandas. Peržiūrėkite savo vakaro režimą ir atkreipkite dėmesį į tai, kas trukdo jums eiti miegoti pastoviu laiku arba skatina atidėlioti miegą. Pasinaudokite žemiau straipsnyje pateiktomis idėjomis, kurios padės nustatyti problemas, ir išbandykite siūlomas strategijas šioms problemoms įveikti. Pastebėkite, kaip jaučiatės mėnesio pradžioje, ir kaip jaučiatės mėnesio pabaigoje, po mėnesio iššūkio.
  • Stenkitės paskutinį kartą valgyti, užkandžiauti ar gerti (išskyrus vandenį ar žolelių arbatas) likus bent porai valandų iki miego. Taip pat svarbu užtikrinti, kad tarp paskutinio valgymo, užkandžiavimo ar gėrimo ir ėjimo miegoti būtų pakankamai didelis laiko tarpas, nes taip organizmas turės daugiau laiko virškinti maistą, kol dar esate budrus.

 

Priežastys neleidžiančios vakare užmigti. Kaip jas spręsti?

Šaltinis: Freepik.com

 

 

1 priežastis: kaltės jausmas dėl neperskaitytų el. laiškų.

 

Kaip spręsti: atsikelkite 15 minučių anksčiau, kad ryte, natūralioje šviesoje galėtumėte paskaityti ir atrašyti visus el. laiškus. Atminkite, kad į el. laiškus nereikia atsakyti iš karto – nustatykite sau ribas per kiek laiko į laiškus atrašysite.

 

2 priežastis: norisi daugiau laiko sau.

 

Kaip spręsti: pasistenkite dienos metu skirti nedideles laiko atkarpas tik sau. Kartais net ir trumpos, malonios akimirkos suteikia daug džiaugsmo.

 

3 priežastis: noras toliau žiūrėti serialą ar naują filmą.

 

Kaip spręsti: telefone nustatykite priminimą, jog likus 30 minučių iki miego reikia pritemdyti šviesą ir išjungti visus ekranus. Skirkite 15 minučių skaitymui, atpalaiduojančios muzikos arba miego programėlės klausymui lovoje.

 

4 priežastis: įsitraukimas į pokalbius

 

Kaip spręsti: pasikalbėkite su savo šeima ar draugais ne vėlai vakare, o valgio ar pasivaikščiojimo metu – paaiškinkite jiems, kad miegas jums svarbus ir vakaro metu jums reikalinga asmeninė erdvė.

 

5 priežastis: sunku nustoti naršyti internete

 

Kaip spręsti: nustatykite savo mobiliajame telefone prietaiso naudojimo ribas. Išbandykite programėles, skirtas pašalinti dėmesį blaškančias programėles, kurios nuolat siunčia įvairius pranešimus.

 

6 priežastis: vakarinis tvarkymasis

 

Kaip spręsti: jeigu jums svarbu tvarkinga aplinka, apsibrėžkite, jog prieš miegą tvarkysitės ne daugiau kaip 30 min. Ir tvarkykite tik tai ką tikrai reikia, nepradėkite nereikalingų darbų. Jeigu yra galimybė, pagalbos paprašykite žmonos, vyro ar vaikų.

 

7 priežastis: vakare kamuoja mintys apie nepadarytus darbus.

 

Kaip spręsti: pasakykite sau, jog viso padaryti, sutvarkyti, išspręsti negalite vienu metu, ypač naktį, kai laikas miegoti. Užsirašykite ant lapo visus galvoje besisukančius darbus ir laiką, kada planuojate juos atlikti. Taip nusiraminsite, jog visi darbai bus atlikti laiku ir nieko nepamiršite.

 

8 priežastis: miegamajame per aukšta temperatūra

 

Kaip spręsti? miegamajame rekomenduojama palaikyti žemesnę temperatūrą, pavyzdžiui, 18 laipsnių. Jeigu visą dieną į miegamojo langus šviečia saulė, vakare kambaryje gali būti tikrai karšta. Saulėtą dieną, pridenkite miegamojo langus užuolaidomis, o vakare plačiai atverkite langą, kad kambarys atvėstų ir išsivėdintų gryname ore.

 

9 priežastis: noras vakare užkandžiauti.

 

Kaip spręsti: vėlyvą potraukį užkandžiauti pakeiskite kitu įpročiu, pavyzdžiui, žolelių arbata ar atpalaiduojančia vonia, kryžiažodžiu, knygos skaitymu ar trumpa tempimo mankšta. Jei iš tiesų jaučiate alkį, pamastykite, ar jūsų dienos valgiai subalansuoti ir ar gaunate reikiamą kiekį daržovių, baltymų ir angliavandenių. Išalkus vakare, likus kelioms valandoms iki miego užkandžiaukite lengvai, pavyzdžiui, jogurtu su uogomis ar sauja riešutų.