Peršalimo ligų šiemet gerokai mažiau nei pernai

michelleeldridge.wordpress.com nuotr.Ruduo paprastai atneša ir peršalimo ligų protrūkį. Tačiau toli gražu ne visi ryžtasi praverti gydymo įstaigų duris.

„Šilutės naujienų” atlikta internetinė apklausa jau per tris dienas parodė, kad karščiavo, slogavo ir gerklės skausmu skundėsi 154 mūsų skaitytojai. 104 nurodė kol kas nesirgę, dar 47 teigė, kad serga aplinkiniai.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės filialo duomenimis, per rugsėjo mėnesį į rajono gydymo įstaigas dėl ligos simptomų kreipėsi 121 gyventojas.

Visuomenės sveikatos centro specialistės džiaugėsi, kad sergamumas peršalimo ir kvėpavimo takų ligomis, vadinamaisiais katarais, šių metų rugsėjį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, yra perpus mažesnis. Tiesa, ir vėl serga daugiau vaikų, tačiau kol kas nefiksuotas nei vienas gripo atvejis. Praėjusį rugsėjį gripu jau sirgo 3 suaugusieji.

Praėjusiais metais rugsėjį kvėpavimo ligomis sirgo 303 rajono gyventojai, 253 iš jų – vaikai. Šiais metais, oficialiais duomenimis, rugsėjo mėnesį fiksuotas 121 kvėpavimo takų susirgimas. Sirgo 102 vaikai.

Dalis sergančiųjų, pajutę pirmuosius ligos simptomus, bando gydytis namie arba pasikliauna vaistininko patarimais.

Tačiau kadangi dažnai pačiam atskirti peršalimo ir gripo simptomus būna nelengva, gydytojai pataria bet kokiu atveju kreiptis į gydymo įstaigą, kad nekiltų komplikacijų pavojaus. Sergant gripu ar peršalimu, į gydytoją reikia kreiptis jei pasireiškia bent vienas iš šių simptomų: sunku kvėpuoti, temperatūra nekrenta ilgiau nei savaitę, vargina stiprus galvos skausmas, vemiama, skauda ryjant, kosulys nepraeina ilgiau nei savaitę, ilgiau nei savaitę vargina užsikimšusi nosis kartu su galvos skausmu.

Beje, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, kad šį gripo sezoną cirkuliuos toks pat gripo virusas kaip ir pernai – A(H1N1)v ir B tipo virusas.

Rugsėjį Lietuvoje jau registruoti du pirmieji gripo atvejai. Didžiausias sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Lietuvoje registruojamas gruodžio- vasario mėnesiais.