Persipildžius Klaipėdos ligoninėms, sergantys koronavirusu bus vežami į Šilutę

 

CoronavirustestMGNPastarosiomis dienomis keltais į Klaipėdą grįžta tūkstančiai žmonių, kurie priverstinai karantinuojami. Kartu su plūstančiais emigrantais sparčiai auga ir sergančiųjų koronavirusu skaičiai, vakar jų buvo apie 300.

Ligonių gydymui ruošiasi ne tik Klaipėda, bet ir Šilutė – į mūsų ligoninę bus vežami tie, kurie netilps uostamiesčio gydymo įstaigose. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas neatmeta ir blogiausio scenarijaus, kad teks įkurti laikinas lauko ligonines.

„Šilutės naujienos“ domėjosi, kaip Šilutės ligoninė pasiruošusi priimti mirtinu virusu užsikrėtusius ligonius?

Šilutės ligoninė lauks savo eilės

Nuo šios savaitės pradžios Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymu, visi sugrįžtantieji privalėjo būti apgyvendinti savivaldybių paskirtose saviizoliacijos patalpose. Netrūko prognozių, jog toks sprendimas sergančiųjų skaičius tik dar padidins.
Tad nenuostabu, kad mūsų miesto gydymo įstaigų pasirengimas ekstremaliai situacijai šiuo metu tampa pokalbių tema Nr. 1.

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Viktoras Šileikis pastarosiomis dienomis nuolat kartojo, jog turime džiaugtis, nes Šilutėje dar neturime COVID-19 užsikrėtusio ligonio. Trečiadienio vakare tokį jau turėjome, tačiau šis vyriškis buvo gydomas namuose. Visi sunkiau susirgusieji bus vežami ir guldomi Klaipėdos universitetinėje (KU) ligoninėje, specialiai paruoštoje palatoje.

Pasak vyr. gydytojo, Šilutės ligoninė taip pat yra pasiruošusi infekuotų ligonių priėmimui. Tačiau visi Klaipėdos apskrities susirgusieji pirmiausia bus guldomi į KU ligoninės palatas, kuri turi paruošusi 200 vietų.

Vėliau, jeigu prireiks, infekuotieji bus guldomi uostamiesčio respublikinėje ligoninėje, kuriai vadovauja mūsų kraštietis Darius Steponkus. Ir šioje ligoninėje galima bus gydyti 200, o gal net ir 300 ligonių. Tik kai šios ligoninės užsipildys, infekuoti žmonės galės būti gydomi ir Šilutės ligoninėje.

Infekuotiems – atskiras ligoninės pastatas

Šilutės ligoninėje koronavirusu sergantiems ligoniams yra paruoštas dabartinis Vaikų ligų skyrius. Sergantys vaikai tokiu atveju būtų iškelti į kitas ligoninės patalpas. Šis skyrius įkurtas atskirame pastate, kuriame prieš kelis dešimtmečius veikė Užkrečiamųjų ligų skyrius.

Pastate yra 13 boksuotų palatų su atskirais tualetais bei prausyklomis, jose galėtų būti suguldyta apie 40 ligonių. Visos palatos infekuotiems ligoniams turi vieną trūkumą – nėra galimybės sudaryti neigiamą slėgį.

Šilutės medikai ir darbuotojai yra aprūpinti apsauginėmis kaukėmis ir pirštinėmis, pasak V. Šileikio, jų turima pakankamai. Laukiama ir tokių priemonių papildymo pagal išankstinius užsakymus.

Šilutės ligoninė turi tris mobilius plaučių ventiliacijos aparatus, artimiausiu metu bus gauti dar du tokie aparatai. Juos perka rajono savivaldybė.

Prašo laikytis rimties

Ligoninės vyr. gydytojas V. Šileikis yra ir Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas. Jis pastebi, kad dėl gresiančio užsikrėtimo mirtinu virusu dabar žmonėms kyla įvairių iniciatyvų. Visgi karantino laikotarpiu reikėtų saugotis ir laikytis rimties.

Savivaldybėje yra suburta atsakingų specialistų grupė, kurių kontaktus krašto žiniasklaidos priemonėse skelbia administracija. Tik šie specialistai turi pakankamai kompetencijų ir teisę konsultuoti bei teikti įvairią, šiuo laiku svarbią informaciją.

„Deja, mūsų Savivaldybėje jau yra politikų, kurie skelbiasi, kad gali konsultuoti nuotoliniu būdu sveikatos apsaugos, švietimo, finansų ir kitais klausimais. Aš manau, kad konsultuoti sveikatos apsaugos klausimais gali tik medicininį išsilavinimą turintys žmonės. Ir bent jau karantino laikotarpiu reikėtų mažiau siekti politinės savireklamos panašiomis „konsultacijomis“. Tegu informaciją skelbia ir konsultacijas teikia tie žmonės, kurie yra specialiai paskirti tai daryti karantino laikotarpiu. Juk mes niekas nenorime ypatingu laikotarpiu sukeltos panikos, o tokios iniciatyvos ramybei tikrai nenuteikia”, – sakė V. Šileikis.