Persitvarkymo metas: pradinukai atsisveikina su mokykla, kuri atiteks jauniesiems menininkams

pradine paskutiniai mokiniaiŠių metų Rugsėjo 1-ąją Šilutės rajono vaikų meno mokykla jauniesiems menininkams atvers duris 50-ąjį kartą. Šis garbingas jubiliejus bus paženklintas ir dar vienu svarbiu įvykiu – Meno mokykla naujuosius jubiliejinius mokslo metus pradės erdviame Pamario pagrindinės mokyklos Pradinių klasių skyriaus pastate (Lietuvininkų g. 38) ir jau tikriausiai turės naują vadovą.

Kaip žinia, atsistatydinus ilgametei mokyklos direktorei Rūtai Gatelienei, įstaigai beveik metus laikinai vadovauja pavaduotoja Regina Stankuvienė.

Pardavė ir primokėjo

Kai 2013 metais Savivaldybės politikai priėmė „išmintingą“ sprendimą – aukcione parduoti abu Šilutės rajono vaikų meno mokyklos pastatus: Dailės skyriaus, Liepų g. 10, ir Muzikos skyriaus, Atgimimo alėja 5, Savivaldybė gavo 400 tūkstančių litų (už kiekvieną objektą – vos po porą šimtų tūkstančių). O „dailiokai“ ir muzikantai atsidūrė vos ne gatvėje, nes pardavėjai – politikai nepasirūpino, kur bus perkelti Meno mokyklos Dailės ir Muzikos skyriai.

Kad jaunieji menininkai turėtų kur mokytis, Savivaldybės politikams teko suktis iš kritinės padėties: jie nusprendė perkelti Dailės skyrių į paskubomis atlaisvintas kelias Pradinės mokyklos patalpas, o parduotų Muzikos skyriaus pastatų savininkui mokėti nuompinigius, kad jis leistų vaikams dar metus mokytis privatizuotuose mokyklos skyriuose. Visus mokslo metus Savivaldybė naujam savininkui mokėjo po 5000 litų kas mėnesį, taigi jam grąžino kone ketvirtį už pastatus sumokėtos sumos.

Buvo daug triukšmo

Ne vienerius metus buvo ieškoma, kur būtų galima perkelti Meno mokyklą: į Žibų pradinės mokyklos III ir IV aukštus (muzikantams ir šokėjams tai buvo visiškai nepriimtinos patalpos, nes čia vykdyti veiklą būtų itin nepatogu), į atsilaisvinusį Turizmo ir paslaugų verslo mokyklos korpusą, esantį Lietuvininkų g., priešais parduotuvę „Elektromarkt“ (tam reikėjo itin daug investicijų).pradine mokykla atsisveikinimas direktore

Kovodami už vietą po saule, parduotuose pastatuose dirbantys meno atstovai kreipėsi į rajono vadovus prašydami, kad Meno mokykla būtų įkurta Lietuvininkų g. 38 pastate – Pamario pagrindinės mokyklos Pradinių klasių skyriaus korpuse. Jis puikiai tiktų įstaigos vykdomai veiklai bei leistų visiems – ir dailininkams, ir šokėjams, ir muzikantams – burtis po vienu stogu. Tuo pačiu atsivertų platesni horizontai ir naujoms įvairesnėms veikloms bei projektams.

Pasklidus šiai žiniai, Savivaldybės administracijos koridorius ėmė minti ir Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Pradinių klasių skyriaus bendruomenė. Aktyvios pradinukų mamos išreiškė savo poziciją, jog nenori, kad vaikai būtų kur nors iškelti, nes taip būtų sugriautos senos, nusistovėjusios pradinės mokyklos bei bendruomenės tradicijos.

Išgirdusios pasiūlymą, kad pradinukai galėtų įsikurti renovuojamuose Žibų pradinės mokyklos III ir IV aukštuose, mamos kategoriškai nepalaikė šios minties, sakydamos, jog šioje įstaigoje nėra sporto salės.

Tarsi į dvi stovyklas suskilo ir rajono politikai: vieni palaikė Meno mokyklos atstovus, kiti – pradinukų bendruomenę. Galiausiai apsistota ties sprendimu Meno mokyklą įkurdinti Pradinės mokyklos pastate, o pradinukus iškelti į M.Jankaus pagrindinę mokyklą, prieš tai minimaliai renovuojant skirtas erdves. Anot politikų, taip mieste atsirastų dvi viena kitai lygiavertės bei sveikai konkuruojančios pagrindinio lavinimo mokyklos su pradinių klasių skyriais: Pamario pagrindinė ir M.Jankaus pagrindinė mokyklos.

Vykdoma pertvarka

Šilutės rajono savivaldybės taryba 2014 m. liepos mėn. nusprendė, jog 2015 m. rugsėjo 1 d. bus vykdoma struktūros pertvarka Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje – čia bus pradėtas pradinio ugdymo programų įgyvendinimas ir iš Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos (Lietuvininkų g. 38), pavasarį išleidus ketvirtokus į pagrindines mokyklas, bus perkelti likę 9 pradinių klasių komplektai.

Muzikos skyriaus pastatų, esančių Atgimimo al. 5, nuomos terminas eina į pabaigą. Praėjusią savaitę savivaldybės Tarybos komitetų posėdžiuose dviejų švietimo įstaigų pertvarką pristatė Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė. Anot jos, perkeliant pradinukus į M.Jankaus pagrindinę mokyklą, nenukentės nė vienas Pamario pagrindinės mokyklos Pradinių klasių skyriuje dirbęs mokytojas. Pasirašius trišalę sutartį su klasių mokytojais ir kai kuriais pedagogais darbo santykiai bus tęsiami. Aptarnaujantis personalas – pastatų ir patalpų priežiūros darbininkai – bus įdarbinti Meno mokykloje, kai ši įstaiga įsikurs buvusios Pradinės patalpose.

Anot B.Tekorienės, vaikų priėmimą į pirmąsias klases jau vykdo M.Jankaus pagrindinės mokyklos administracija.

Parengus naujus M.Jankaus pagrindinės mokyklos nuostatus, šių metų birželio mėnesį jie bus teikiami tvirtinti savivaldybės Tarybai, o liepos mėnesį – rengiami Meno mokyklos, perkeliamos į Lietuvininkų g. 38 pastatą, naujieji nuostatai.

Tikisi suspėti

Komitetų posėdžiuose dalyvavęs mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis sakė, kad šiuo metu ruošiami dokumentai ir netrukus bus paskelbti viešųjų pirkimų konkursai remonto darbams M.Jankaus pagrindinės mokyklos Pradinių klasių skyriuje ir Pamario pagrindinės mokyklos Pradinių klasių korpuse vykdyti. Anot V.Pozingio, tikimasi suspėti per vasarą sutvarkyti abiejų pastatų patalpas bei sukurti tinkamas sąlygas Rugsėjo 1-ąją ateisiantiems mokiniams.

Apie būsimas rekonstrukcijas telefonu paaiškino ir laikinai Ūkio skyriaus vedėjo pareigas einanti vyr. specialistė Stasė Dilertienė. Anot jos, planuojama Pradinės mokyklos patalpas minimaliai atnaujinti ir kai kuriose klasėse įrengti garso nepraleidžiančias pertvaras, būtinas Meno mokykloje vedamoms pamokoms.

Kiek remontams bus iš viso skirta lėšų, kol kas rajono vadovai neatskleidžia, nes visa tai priklausys nuo viešųjų pirkimų konkurso pasiūlymų.

Atsisveikino su senuoju pastatu

Trečiadienį Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Pradinių klasių skyriaus bendruomenė rinkosi į tradicinę pavasario šventę, kuri šiemet tapo atsisveikinimu su senuoju pastatu.

Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Danguolė Norkuvienė sakė, kad gegužė – ne tik pats gražiausias metų laikas, kuomet pražysta kaštonai, bet mokykloje kasmet tampa ir atsisveikinimo laikotarpiu.

Pradinių klasių vaikai su mokytojomis ir tėvais rodė parengtas programėles: šoko, dainavo, vaidino ir taip atsisveikino ne tik su ketvirtokais, su besibaigiančiais mokslo metais, bet ir su jaukiu ir visų pamiltu savo mokyklos senuoju pastatu. Rugsėjo 1-ąją dabartiniai Pradinių klasių skyriaus pirmokai, antrokai ir trečiokai jau sutiks M.Jankaus pagrindinėje mokykloje.