Įvykių daugėja
Lietuvos policijos vyr. specialistas Renatas Siaurusaitis teigia, kad lapkričio 1-ąją ir 2-ąją itin skaudžių eismo įvykių neužfiksuojama daug. Bet įvyksta daug smulkių, keliones apkartinančių incidentų, kuriuos lemia daug skirtingų priežasčių. Keliuose transporto priemonių srautai būna gerokai intensyvesni, taip pat prasideda pavojingas laikas, nes tamsusis paros metas prasideda anksčiau, matomumą blogina krituliai, gali būti slidu.
Bendrovės ERGO duomenys rodo, jog šios priežastys turi įtakos padidėjančiam eismo įvykių skaičiui. Štai pernai lapkričio 1-oji buvo sekmadienis, tad dėl trumpesnio 3 dienų ilgojo savaitgalio kapus lankėme ir spalio pabaigoje. Tai atsispindi ir statistikoje: šis mėnuo su 8,74 žalos šimtui automobilių yra antras pagal avaringumą metuose.
„Šiemet stebime gerokai išaugusį avaringumą visoje Lietuvoje. Tai susiję su per pandemiją susilpnėjusiais vairavimo įgūdžiais, tuomet vyravusiu mažesniu eismo intensyvumu. Jei įgūdžiai nebuvo atgauti, sunku gali būti išsiruošus į kelią būtent spalio pabaigoje ar pirmomis lapkričio dienomis“, – teigia ERGO atstovas R. Pocius.
Kaip išvengti pavojų?
R. Pocius pataria nepamiršti, kad paskutinį spalio sekmadienį laikrodžiai bus sukami valanda atgal. Toks paros ritmo pažeidimas turi neigiamos įtakos miegui ir sveikatai, gali įnešti painiavos planuojant keliones. Dėl laiko persukimo tems anksčiau, todėl kapus reikėtų lankyti ne piko metu. Toks laiko organizavimas padės jaustis ramiau ir būti saugesniems.
Norint sumažinti eismo dalyvių skaičių R. Pocius pataria vienu automobiliu važiuoti po kelis, prieš kelionę patikrinti automobilio techninę būklę, o pasiekus tikslą automobilį palikti toliau ir kiek paėjėti pėstute. R. Siaurusaitis mano, kad viena svarbiausių taisyklių šiuo metu – pagarba vieni kitiems, nepamirštant ne tik kitų vairuotojų, bet ir pėsčiųjų.
„Akcentuojame abipusę vairuotojų ir pėsčiųjų atsakomybę dėl saugaus eismo. Vairuotojai turi laikytis reikalavimų pėsčiųjų atžvilgiu, o pėstieji turi vykdyti jiems nustatytas pareigas. Eismo dalyviai itin atidūs turėtų būti prie kapinių, kur tokią dieną būna itin intensyvus eismas, daug pėsčiųjų“, – sako policijos atstovas.
R. Pocius primena, kad nors automobilių padangas būtina pakeisti iki lapkričio 10 d., dėl saugesnės kelionės patartina išvažiuoti jau su žieminėmis padangomis. Temperatūra rytais gali būti arti 0, o tai vasarinę padangą padaro kietą ir mažiau sukimbančią su kelio danga.
Rašyti atsakymą