Perspektyviausi ūkininkai dirba Vilkyčiuose

gyvunasŠilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pirmą kartą surengė konkursą „Perspektyvus ūkininkas, tausojantis gyvūnus“. Konkurso nugalėtojai jau aiškūs, jie bus apdovanoti šeštadienį Žemaičių Naumiestyje vyksiančios Mykolinių – Derliaus šventės metu.

Toks konkursas rajone surengtas pirmą kartą, tačiau tai nėra pirmasis konkursas, kurį organizuoja Šilutės VMVT. Praėjusią žiemą VMVT surengė ir geriausių rajono šakočių kepėjų konkursą.

Komisija, kuriai vadovavo VMVT viršininko pavaduotojas Vytautas Jasaitis, o joje dirbo šios tarnybos specialistai Rasa Šarkienė, Valdas Šimėnas, Vytautas Mockus ir Žilvinas Januška ūkius vertino pagal daugelį faktorių.

Komisija žiūrėjo, kaip ūkininkai vykdo savo gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės ir prevencines priemones, analizavo gyvūnų skerdimą savo reikmėms ir jų kritimo skaičius, kreipė dėmesį į patalpų ir tvartų būklę, gyvūnų ženklinimą, veterinarinių vaistų naudojimą ir apskaitą. Taip pat žiūrėta, ar VMVT nėra gavusi pranešimų apie gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimus ūkiuose ir ar atliekant tų pranešimų tyrimą faktai pasitvirtino, ar ūkininkai vykdo biologinio saugumo priemonių reikalavimus, ar tinkamais pašarais šeria laikomus ūkinius gyvūnus, ar diegia technologines naujoves, ar patys dalyvauja mokymuose, ir į daugelį kitų dalykų.

Komisija apvažiavo ūkininkų Roberto Peteraičio, Tomo Kazlausko, Vytauto Stonio, Paneušo Surplio, Helmuto Nausėdos ūkius ir žemės ūkio kooperatinę bendrovę „Agrokavis“.

Tikrintojai nutarė, kad „Agrokavis“ bendrovė labiausiai verta įsteigto apdovanojimo, kuris jos vadovams bus įteiktas jau rytoj Mykolinių – Derliaus šventės metu.