Pėsčiomis sieną kertančius pažeidėjus po drabužiais šildo ir kontrabandiniai rūkalai (foto)

cigaretesSpeiguotą vasario 2 d. rytmetį Panemunės kelio poste Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais išaiškino atvejį, kuomet pėsčiųjų taku iš Sovetsko atvykęs keleivis po viršutiniais rūbais gabeno 304 pakelius įvairių rūšių cigarečių, paženklintų rusiško pavyzdžio banderolėmis.

Ketvirtadienį apie 9 val. į postą atvykęs 20 m. Šilutės rajono gyventojas E. M. buvo patikrintas poste dirbančių muitinės ir pasienio tarnybos pareigūnų. Tikrinimo metu netrukus paaiškėjo, kad nedeklaruodamas ir slėpdamas nuo muitinės kontrolės po viršutiniais rūbais E. M. gabeno 304 pakelius (6080 vnt.) cigarečių „Compliment“, „Kiss“, „Winston“ ir „LD Pink“, paženklintų rusiško pavyzdžio banderolėmis už daugiau nei 2 200 litų.

Po viršutiniais rūbais E. M. gabeno 304 pakelius (6080 vnt.) cigarečių / VSAT nuotr.Rūkalais jaunuolis buvo apjuosęs liemenį ir „apsišiltinęs“ blauzdas.

Paprastai „pėsčiųjų pažeidėjų“ po drabužiais gabenamų rūkalų kiekiai siekia 5-10 blokų cigarečių. Pastaruoju atveju Šilutės rajono gyventojas gabeno daugiau nei 30 blokų kontrabandinių cigarečių tikėdamasis išvengti pareigūnų patikrinimo.

Toks „pasivaikščiojimas“ apsikamšius tabako gaminiais jaunuoliui gali būti ne pats maloniausias, jam gresia bauda nuo 5 000 iki 10 000 litų su cigarečių konfiskavimu.