Pėsčiųjų – dviratininkų take neįgaliesiems draudimų nėra

2 saugus eismas takasRajono Saugaus eismo komisija gavo neįgalios Šilutės gyventojos skundą dėl situacijos palei Šyšą einančiame pėsčiųjų ir dviratininkų take. Moters nuomone, neapgalvota, kaip palengvinti čia norinčių pasivažinėti neįgaliųjų dalią.

Sunkią negalią turinti šilutiškė komisijai guodžiasi, jog Šilutės gatvės vis dar nepritaikytos neįgaliesiems, kad labai aukšti šaligatvių kraštai. Bet dar sunkiau tiems, kas vežimėliu nori įkopti į šilutiškių pamėgtą pasivaikščiojimų vietą – pylimą palei Šyšą. Anot moters, tai didžiausia kančia.

Bet ir įkopę neįgalieji nesidžiaugia, mat neaišku, kuriuo taku – raudonuoju ar baltuoju – jiems galima judėti vežimėliais. Laiško autorė kartą buvo apšaukta dviračiais važiavusios šeimos narių, kad lėtai važiuodama stabdo judėjimą raudonąja juosta.
Todėl ji prašė pažymėti plyteles neįgaliųjų vežimėlio ženklais. Kuri juosta bus pažymėta, moteriai nesvarbu, nes, anot jos, neįgalieji vis tiek nežino, kuria judėti jiems priklauso pagal taisykles.

Komisijos pirmininkas Romualdas Renčeliauskas pripažino visoje Šilutėje, vietose, kur šaligatviai ribojasi su dviračių takais, radęs tik vieną vietą, kur neįgalieji gali saugiai nuvažiuoti nuo šaligatvių…

Seniūnas Raimondas Steponkus pažadėjo, kad per rugpjūtį bus pažeminti visi nuvažiavimai nuo šaligatvių tose vietose, kur jie kertasi su dviračių takais. Taip pat keliose vietose bus palengvintas ir užvažiavimas į pėsčiųjų – dviratininkų taką.

O pėsčiųjų ir dviračių taku neįgalieji gali važiuoti ta puse, kuria jiems patinka. „Juk net važiuojamaja gatvės dalimi jie važiuoja, ir policija jų už tai nebaudžia. Šilutiškiams reikėtų turėti bent kiek pagarbos likimo jau ir taip nuskriaustiems žmonėms, ir problemų nekils“, – sakė R.Renčeliauskas.

Jis tikino jokiose taisyklėse neaptikęs draudimo neįgaliųjų vežimėliais važiuoti net keliu, ką jau kalbėti apie pėsčiųjų ir dviračių takus. 

Kai kurių komisijos narių nuomone, ne Saugaus eismo komisija turėtų spręsti nekultūringų žmonių konfliktą su neįgaliaisiais…