Pėsčiųjų patogumui – naujos perėjos

eismas stoties gatvejVažiuojantieji iš Šilutės Žemaičių Naumiesčio kryptimi netrukus turės lėtinti greitį ties Armalėnų kaimu, nes šio kaimo gyventojai kreipėsi į rajono Eismo saugumo komisiją, prašydami ties Armalėnais įrengti pėsčiųjų perėją.

Dar viena nauja perėja atsiras ir mieste, šalia geležinkelio stoties, – jos pageidavo dažnai į kapines vaikštantys žmonės.

Pėsčiųjų perėja bus Armalėnuose

Kreipimąsi Eismo saugumo komisijai pasirašė grupė Armalėnų kaimo gyventojų. Jie teigia, kad kelyje ties jų kaimu eismas yra labai intensyvus, į Žemaičių Naumiestį ir atgal skubantys automobiliai važiuoja dideliais greičiais. Todėl yra rimtas pavojus pėsčiųjų ir dviratininkų saugumui. Mat kaip tik ties gyvenviete yra autobusų stotelė, į kurią patenkama tik perėjus kelią. Be to, čia yra ir dviračių bei pėsčiųjų takas, kuris toje vietoje pereina į kitą kelio pusę.
O automobilių greičiai čia neribojami.

Armalėniškiai pageidauja, kad ties jų gyvenviete būtų įrengtas eismo stabdymo kalnelis su perėja.

Eismo saugumo komisijos nariai pritarė, kad armalėniškių prašymas yra pagrįstas ir problemą reikia spręsti. Todėl Klaipėdos regiono kelių direkcija, kuriai priklauso minėtasis kelias, imsis perėjos įrengimo darbų.

Naujoje vietoje kirsime ir Geležinkelio gatvę

Naujoje vietoje pėsčiųjų perėja bus įrengta ir Šilutėje, Geležinkelio g., šalia geležinkelio stoties.

Perėjos pageidavo šilutiškiai, kuriems tenka dažnai taku per Barzdūnų miškelį eiti į Šilutės kapines. Šilutiškiai teigia, kad Geležinkelio gatvę ties geležinkelio stotimi pereiti yra nesaugu, nes eismas irgi labai intensyvus.

Tačiau, Eismo saugumo komisijos narių pastebėjimu, gyventojai pamiršo, kad šioje gatvėje, netoli nuo geležinkelio stoties, jau yra dvi pėsčiųjų perėjos, tad „nupiešus“ dar vieną jų jau būtų per tankiai. Be to, Architektūros skyriaus vedėjo Viktoro Bičkausko žiniomis, statistika rodo, jog Lietuvoje 80 proc. mirtimi pasibaigusių eismo įvykių įvyksta būtent pėsčiųjų perėjose, tad nereikėtų manyti, kad į perėją įžengęs žmogus jau yra visiškai saugus.

Visgi nutarta rekomenduoti panaikinti vieną iš dabar esančių perėjų ir įrengti kitą, ties Stoties gatvele ir geležinkelio stoties pastatu.