Pėsčiųjų tiltas per Šyšą bus atnaujintas

PESCIUJU TLTAS 1Pėsčiųjų tiltas per Šyšą ties Darbininkų kvartalu, vedantis į miesto stadioną, iki šių metų gruodžio bus pastatytas ir priduotas, – taip sutartimi yra įsipareigojusi UAB „Kavesta“. Gegužės mėnesį jau pradėti projektavimo darbai, o liepos mėnesį statybvietėje jau darbuosis statybininkai.

„Šilutės naujienos“ š.m. kovo 21 dieną straipsnyje „Koks tikslas stabdyti pėsčiųjų tilto per Šyšą atnaujinimą?“ rašė, kad naujosios valdžios lyderis, rajono meras Šarūnas Laužikas tik dėl jam vienam žinomų priežasčių panaikino jau įvykusio viešojo šio tilto statybos darbų pirkimo rezultatus ir nebepasirašė darbų sutarties su viešojo konkurso laimėtoja UAB „Kavesta“.

Tuomet buvo politikų, kurie išsigando, kad bus suniekintas ketvirčio metų buvusios savivaldybės vadovybės, administracijos bei statybos darbus galėjusios atlikti rajono įmonės atliktas triūsas. Gaila buvo prarasti Automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus Skirmanto Skrinsko bei vietinių kelių skyriaus vedėjo Stanislovo Stančiko pažadėtus 400 tūkst. litų tikslinių lėšų, už kurias būtų galima pastatyti naują tiltą.

Šilutės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad naujasis tiltas bus dvigubai platesnis nei dabartinis – 3 metrų pločio. Bus pakloti takai, įrengtas saugus privažiavimas prie tilto, apšvietimas.

Beja, viena buvusios merės D.Žebelienės pranašystė išsipildė: po antrojo viešojo pirkimo, taip kaip buvo pranašauta, pėsčiųjų tilto statyba pabrango nuo 320 tūkst. litų iki 395 tūkst. litų.

Pėsčiųjų tilto projekto vadovė Audronė Barasienė pasakojo, kad Savivaldybei buvo pateikti du projektiniai eskizai. Pasirinktasis tiltas bus metalo karkasas su medine danga. Tiltas prailgintas 4 metrais – 27 m ilgio, nes upės krantas eroduoja, todėl ir reikia statyti ilgesnį tiltą.

Tiltas neturės ir atramų upės vagoje: dabar esamos atramos bus panaikintos, o visas tilto svoris remsis į atramas upės pakrantėse.

A.Barasienė pasakojo, kad savivaldybė, panaikinusi pirmąjį viešąjį darbų pirkimą, sąlygose nurodė papildomai, kad būtų įrengtas tilto apšvietimas. Todėl naujasis tiltas turės keturis šviestuvus – po du abiejose pusėse.

A.Barasienė negalėjo paaiškinti, kodėl antrame viešajame konkurse pėsčiųjų tilto projektavimo ir pastatymo kaina padidėjo 75 tūkst. litų. Ji sakė, kad naujame konkurse buvo pasiūlyta nauja kaina ir tiek.