Petardos – balkone, ant mašinos ar po kojomis

petardos-1Naudodami pirotechniką šilutiškiai vis dar nesilaiko saugumo taisyklių. Viena petarda pataikė į kaimynų balkoną, kita užkrito ant pravažiuojančios mašinos. Dar kitos sproginėjo žmonėms po kojomis ar netinkamoje vietoje – mokyklos teritorijoje.

Nors nukentėjusiųjų nuo netinkamo pirotechnikos naudojimo nėra, bet policijos pareigūnai gruodžio ir sausio mėnesiais Šilutėje užfiksavo 7 pažeidimus, įvykusius dėl šių priemonių naudojimo saugos taisyklių nepaisymo.

Daugiausia pažeidimų – Šilutėje

Praėjusią savaitę baigėsi nuo gruodžio pradžios policijos pareigūnų vykdyta prevencinė priemonė Tauragės, Šilalės, Šilutės rajonuose ir Pagėgių savivaldybėje. Pareigūnai daugiau nei mėnesį tikrino pirotechnikos priemonių pardavimą ir naudojimą, fiksavo pažeidimus. Šilutės rajone pažeidimų užfiksuota daugiausiai.

Reguliariai buvo tikrinamos viešosios vietos. Stebėta, ar pirotechniką saugiai naudoja nepilnamečiai. Taip pat įvairiose mokyklose surengta 17 paskaitų apie šių priemonių naudojimą.

Sprogdino chuliganiškai

Pareigūnai Šilutėje nustatė kelis asmenis, kurie netinkamai naudojosi pirotechnika ar ją naudodamiesi elgėsi chuliganiškai.
Nepilnametis, mesdamas petardą ant važiuojamosios kelio dalies, pataikė tiesiai ant pravažiuojančios mašinos priekinio stiklo. Dėl šio įvykio jaunuoliui surašytas protokolas ir už jo elgesį turės atsakyti tėvai.

Keli jaunuoliai pripažinti petardas sprogdinę chuliganiškai – jas mėtė žmonėms po kojomis. Nors, anot Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato Viešosios policijos poskyrio prevencijos grupės vyresniojo tyrėjo Artūro Siliaus, tos petardos nebuvo tokio galingumo, kad galėtų sužeisti praeivius, bet tokie veiksmai netoleruotini ir priskirtini prie chuliganiškų.

Netinkamai su pirotechnika elgėsi ir tie, kurie petardoms sprogdinti  pasirinko mokyklos teritoriją. Mokyklos darbuotojai dėl to iškvietė policiją.

Kas gali nutikti, jeigu nesilaikoma pirotechnikos naudojimosi taisyklių, parodo ir šventinį savaitgalį besilinksminusių žmonių pavyzdys. Jie, ruošdamiesi lauke paleisti petardą, nukreipė ją netinkama kryptimi ir ši nulėkė tiesiai į kaimynų balkoną.

Nors užfiksuoti septyni incidentai dėl netinkamo pirotechnikos naudojimo, A.Silius pasidžiaugė, kad per Naujųjų metų sutikimą ir šventiniu laikotarpiu Šilutėje buvo ramu. Svarbiausia, kad nepasitaikė petardų sužalotų žmonių.