Pieniniai dantys. Ką reikia žinoti apie dantų priežiūrą?

dentist-428645 960_720Pieniniai dantys vaikams pradeda dygti 6-8 mėnesių ir baigia dygti maždaug apie 3-uosius gyvenimo metus. Juos mažieji turi iki 5 ar 6 metų. Tuomet jie pradeda palaipsniui kristi ir pradeda dygti nuolatiniai dantys – tokie, kokius turi suaugę žmonės. Paskutiniai pieniniai dantys vaikams iškrenta 10-12 metų.

Norint, kad dantys būtų sveiki ir gražūs, reikia juos tinkamai prižiūrėti. Tačiau toli gražu ne kiekvienas iš mūsų  žinome, kaip tai daryti.

Dantų priežiūra yra kur kas daugiau negu tik jų valymas dantų šepetėliu, dantų siūlu. Dantų gydytojai tikriausiai jums pasakė tik tiek, kad reikia dantis valyti du kartus per dieną ir to užtenka, kad jie būtų visiškai sveiki. Tačiau tai netiesa. O kaip liežuvio valymas, tinkama mityba, fluorido naudojimas?

Tinkamas dantų šepetėlis

Norite turėti sveikus dantis? Valykite juos tinkamu dantų šepetėliu. Jis neturi būti nei per minkštas, nei per kietas, tinkamo dydžio, lankstus, kad pasiektų net mažiausius tarpelius. Vieni žmonės renkasi elektrinius dantų šepetėlius, kiti – paprastus. Kad ir kokį išsirinksite, svarbiausia,  kad jis būtų kokybiškas. Netaupykite dantų šepetėliui ar kitoms dantų, burnos priežiūros priemonėms, nes nuo to didele dalimi priklauso dantų bei visos burnos sveikata.

Po dantų valymo šepetėlį gerai nuplaukite. Tada kurį laiką jį palikite atidarytą, kad išdžiūtų. Oro srautas aplink šerius padės išlaikyti jūsų dantų šepetėlį sausą; mikroorganizmai, kurie gali kauptis ant dantų šepetėlio, linkę daugintis drėgnoje aplinkoje. Kai pastebite, kad šepetėlis nusidėvėjo (tai matoma pagal šerelių būklę), pakeiskite jį. Rekomenduojama dantų šepetėlį keisti kas 3-4 mėnesius. Tačiau vaikams reikėtų šepetėlius keisti dar dažniau.

Liežuvio valymas

Valykite liežuvį, kad padėtumėte kovoti su bakterijomis burnoje. Liežuvio valymas svarbus ne tik norint išlaikyti sveikus dantis, bet taip pat padeda sustabdyti blogą kvapą. Pabandykite naudoti dantų šepetėlį su skruosto ir liežuvio valikliu, kad galėtumėte lengvai pašalinti bakterijas iš burnos kiekvieną kartą, kai valotės dantis.

Tad švarūs dantys – sveiki dantys.