Piktina baro lankytojai? Kiekvieną kartą kvieskite policiją

 Turgaus baras sisiojaGirtuokliai užkabinėja į parduotuvę einančius klientus, moterims įkandin laido įžeidžiančias replikas. Kartais taip grubiai užsipuola, kad ne viena prisipažino, jog kartu vedami vaikai slepiasi už mamų nugarų.

Labiausiai pasibjaurėjimą kelia tie, kas nesivargina net gamtinių reikalų atlikti tualete, o pasukę už kampo stabteli tiesiog po parduotuvės langais ir čia pat nusilengvina…

Tokia situacija yra Šilutės turgavietėje, prie ten veikiančio baro. Apie tai papasakojusios šalia esančios baldų parduotuvės šeimininkės mano, kad galbūt viešumas padės spręsti problemą.

Vyrai dėl gamtinių reikalų toli neina

Ir Šilutės turgaus prekeiviai, ir lankytojai, ir turgaus teritorijoje esančios baldų parduotuvės „Ingada“ šeimininkai sako, jog čia esančio baro lankytojai aplinką pavertė tikra piktžaizde.

Parduotuvės šeimininkės nebeapsikenčia tiesiog joms po langais girtaujančių vyrų triukšmo, triaukščių keiksmų. Dar pikčiau dėl to, kad girtuokliai užkabinėja į parduotuvę einančius klientus.

Būta ir tokių atvejų, kai aplinkoje sunkiai besiorientuojantys piliečiai nusišlapina tiesiog ant parduotuvės laiptų, žvelgdami į savo „žavų“ atvaizdą stiklinėse jos duryse. Pardavėjos tokius net fotoaparatu įsiamžino. Dėl visa ko, jei prireiktų…
„Nuolat čia matome tuos pačius veidus. Ryte prisėda ir tik vakare pakyla“, – sako baro kaimynės.

Belstis į kiauras dienas čia laiką leidžiančių vyrų sąžinę parduotuvės darbuotojos nebedrįsta, mat ne kartą jau išklausė bjaurių komentarų.

Aršiausius apramina policija

Pardavėjos ne tik baro klientams savo nuomonę jau išsakė, kalbėjosi ir su jo savininke Inga Lamsodiene, ne kartą kvietė ir Turgaus baras laukepoliciją.

Verslininkė kaimynus suprato, lauke stovinčius baro staliukus atitvėrė tentu, kad čia laiką leidžiantys girti šilutiškiai bent pro parduotuvės langus į akis nekristų. Reagavo ir policija – pačius aršiausius „sėdėtojus“ išsivežė. Jie, anot pardavėjų, atgal sugrįžo kitą dieną, tik jau kiek nurimę. Bet neilgai trukus ratas ir vėl užsisuko iš naujo.

Tiesa, Šilutės policijos vadovai pardavėjas paragino skambinti pagalbos kas kartą, kai tik girtuokliai pabandys piktybiškai „reikštis“ ar dėl jų elgesio pasiguos klientai. Bet kas gi nori būti kasdieniu skundiku? „Ingados“ šeimininkėms tokia misija irgi nėra maloni, tad jos ir neskuba kiekvienąkart imti į rankas telefono.

Daryti tvarką, pasak pardavėjų, žadėjo ir turgavietės šeimininkas Alfonsas Vanagas, bet ir šie pažadai tuo ir baigėsi.
„Mes nesiekiame išgyvendinti svetimo verslo, tik norėtume, kad bent kiek daugiau tvarkos būtų šioje bendroje teritorijoje, kad kas nors sutramdytų nekultūringai besielgiančius žmones“, – sako pardavėjos.

Klientus perspėja ir pati verslininkė

Prieš 3 metus baro patalpas išsinuomavusi I.Lamsodienė sako suprantanti kaimynus ir tikrai nesiekianti jų piktinti. Atvirkščiai: ir jų prašymą atitverti baro teritoriją išpildė, ir su policija bei apsaugininkais draugauja: jei pastebi kokį incidentą baro viduje, kviečia apsaugos tarnybą, jei lauke – policiją.

Turgaus baras ant langoVerslininkė laikosi nuostatos neparduoti alkoholio ir tabako gaminių nepilnamečiams, kurių jos darbo pradžioje, matyt, iš įpročio ateidavo nemažai. Pasitelkusi apsaugos darbuotojus šį kontingentą iš savo baro ji jau išgyvendino.

Bet suaugusiesiems juk niekas neuždraus leisti savo pinigus taip, kaip jie nori. Juo labiau kad leidimus prekiauti alkoholiu ir lauko prekybai I.Lamsodienė turi.

Kaltinti baro savininkę dėl to, kad kai kurie padauginę vyrai nesuspėja iki tualeto ar tiesiog nebesiorientuoja, kurioje jis pusėje, irgi nebūtų teisinga. Mat baro tualetas jo lankytojams yra nemokamas, tad kiekvienas kultūringas pilietis tiesiog užeitų į jį.

I.Lamsodienė sako ne kartą ir pati savo nuolatiniams klientams nepagailėjusi karčių žodžių dėl ištisinio sėdėjimo bare, kliuvo ir ilgokai į iškvietimą neatvykusiems apsaugininkams. Būta atvejų, kai labiausiai aplinkinius piktinantiems vyrams be užuolankų pasakyta, jog jie bare yra nebepageidaujami.

Be kita ko, ji pastebi, kad bedarbiams solidžias pašalpas mokantiems Darbo biržos specialistams nerūpi, jog kai kurie „tėveliai“ tas pašalpas palieka bare, kad jų niekas nekontroliuoja. Bet Inga supranta, jog tai – ne vien Šilutės, o valstybės lygio problema.

Tačiau juk visų nepatinkančių lankytojų neišvaikysi, juo labiau kai iš to duoną valgai. Be to, verslininkė žino, jog ši vieta jau nebe pirmą dešimtmetį turi savo „veidą“, kurį pakeisti vargu ar kam pavyks.

Teritorija niekada nebuvo saugoma

I.Lamsodienė mano, kad tvarką išlaikyti padėtų ir rakinami turgavietės vartai, arba administracija galėtų pasirūpinti, jog jos teritoriją saugotų sargas.

Turgavietės administracijos vadovas A.Vanagas nemano, kad kažkaip galėtų prisidėti prie  geresnės tvarkos šioje teritorijoje. Anot jo, viešasis turgavietės tualetas yra normalios būklės, be to, visi lankytojai įleidžiami ir į tualetus turgaus salėje. Tad problemų prispirtieji turi pasirinkimą.

Turgaus teritorija, pasak A.Vanago, niekada nebuvo saugoma ar rakinama, to padaryti ir neįmanoma, nes joje dirba ne vienas verslininkas. O už tvarką savoje teritorijoje atsakingas tas, kas joje dirba. Ypač piktinančių vaizdų prie baro jis pats sako nematęs.

„Gal ir yra blogybių, bet visur visko pasitaiko“, – reziumavo A.Vanagas.

Policija visada reaguos

I.Lamsodienė neprieštarautų, kad ir pardavėjos, ir kiti praeiviai patys iškviestų policiją, matydami netinkamai besielgiančius vyrus, nes pati verslininkė negali kiekvieną minutę būti bare ir juos stebėti.

Pastarajam teiginiui pritaria ir Šilutės r. PK Viešosios policijos vadovas Alvydas Balandis. Jis sako, kad ši vieta policijai žinoma, ir raminti įsisiautėjusių šio baro klientų bei dėl jo aplinkoje vykusių incidentų pareigūnai šiemet jau kviesti 4 kartus. Bet tai nėra koks nors išskirtinis skaičius, palyginti su iškvietimais į kitas miesto viešojo pasilinksminimo įstaigas, – problemų pasitaiko visur.
Visi pastebėti triukšmadariai ir neblaivūs klientai buvo išvežti į komisariatą.

A.Balandžio manymu, baro darbuotojos turėtų neparduoti alkoholio visai girtiems asmenims, bet prisidėti prie bendros teritorijos tvarkos gali ir kiti žmonės. Pranešti policijai, pasak A.Balandžio, visada gali ir pardavėjos, ir bet kurie kiti nekultūringą elgesį viešoje vietoje matantys žmonės.

„Į pranešimus visada reaguosime“, – patikino A.Balandis.