Piktina Priėmimo skyrius? Važiuokite pas šeimos gydytoją

mustynes ligonines priemimo skyrius„Ar medikai taip gali elgtis su pacientais?“ – tokiu klausimu savo apsilankymą Šilutės ligoninės Priėmimo skyriuje baigė, o „Šilutės naujienų“ laikraštyje – pradėjo Užlieknių kaime gyvenantis Jonas.

Neįgalus pusamžis vyras atvažiavo pasiguosti dėl, jo nuomone, netinkamai savo pareigas atliekančių medikų.

Gydytoja liepė važiuoti namo

Jonas į Šilutės ligoninę išsiruošė vėlų vakarą – apie 22 valandą. Išsiruošė ne todėl, kad staiga būtų patyręs kokią traumą, o todėl, kad pastarąsias dienas kamavo bronchitas, o vakare visai pasunkėjo kvėpavimas.

Klausiame, kodėl nevažiavo dieną pas savo šeimos gydytoją, kuris gerai žino visas vyro negalias, o dieną dar ir reikiamus tyrimus galėjo atlikti?

Jonas aiškina, jog dieną nesijautė taip blogai.

Ligoninės Priėmimo skyriuje jį apžiūrėjo šiam skyriui vadovaujanti gydytoja Margarita Karbauskienė. Ir… pasiuntė vyrą važiuoti namo. „Ko jūs čia atvažiavote – jūs sveikas“, – neva dar pridūrė.

„Nepasiklausė plaučių, nedarė rentgeno nuotraukos“, – pyksta Jonas. Jis sako dar kartą pabandęs aiškinti gydytojai apie savo būklę, bet ši išėjusi iš skyriaus.

Kitą dieną vyras jau važiavo pas savo šeimos gydytoją, o šis nustatė stiprų bronchitą ir paskyrė vaistus.
„Negi jie taip gali elgtis su pacientais?“ – dar kartą žurnalistų klausia Jonas.

Ligonių plūsta vis daugiau

Bet mes jį siunčiame pas ligoninės vadovus, kuriems ir priklauso aiškintis panašias situacijas.

Ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojas Vytautas Žvirblis sako kalbėjęsis su gydytoja M.Karbauskiene. Medikė neigia nemandagiai atsakiusi pacientui. Jono būklė, pasak medikės, neatrodė sunki, neatidėliotinos pagalbos jam nereikėjo.

Pasak V.Žvirblio, medikai privalo apžiūrėti kiekvieną ligonį, kuris kreipiasi pagalbos. O skirti jam tyrimus ar ne, sprendžiama apžiūrėjus. Šį kartą gydytoja matė, kad skubūs tyrimai nebūtini. Tai patvirtino ir paciento šeimos gydytojas.

Medikai sako, kad pastaruoju metu į ligoninės Priėmimo skyrių plūsta vis daugiau ligonių. Daugelis jų – vyresnio amžiaus žmonės, turintys daug lėtinių ligų. Nemažai tokių ligonių į skyrių atvažiuoja jau iš anksto pasiruošę gultis į ligoninę, bet kai medikai jų neguldo, būna pykčių.

Tiesa ir tai, kad nemažai tokių ligonių paguldoma į ligoninę, netgi – į Reanimaciją. Savaitę pagydyti jie išleidžiami namo, bet netrukus ir vėl atvažiuoja.

Priėmimo skyriuje – tik būtinoji pagalba

Ligoninės vadovai jau nebe pirmi metai akcentuoja, kad Priėmimo skyriuje teikiama tik būtinoji pagalba. Prie tokių atvejų priskiriamos įvairios traumos, staiga atsiradę širdies skausmai ir ritmo sutrikimai, įvairūs staigūs kraujavimai, aukšta temperatūra, apsinuodijimai, abstinencijos sindromai ir panašios būklės. Tik vaikams iki 8 metų būtinoji pagalba teikiama bet kokio sveikatos sutrikimo atveju.

„Bet ne paslaptis, kad plačiai sklando nuomonė, jog nuvažiavus į Priėmimo skyrių visa pagalba bus suteikta iš karto, kai tuo tarpu pas šeimos gydytoją teks laukti kelias dienas, o kartais ir savaitę. Tai ir paskatina žmones važiuoti čia, kai jiems yra patogu“, – sako V.Žvirblis.

Matyt, dėl visų šių priežasčių Primėmimo skyriaus kabinetai pastaruoju metu savaitgaliais būna perpildyti. Anot V.Žvirblio, penktadienių vakarais, šeštadieniais ir sekmadieniais darbas čia virte verda.