Pinga centralizuotai tiekiama šiluma

MC2-010-050Šilutės rajono gyventojai gali džiaugtis – nuo rugpjūčio atpigs šiluma.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija birželio 18 dieną nustatė naujas UAB „Šilutės šilumos tinklai“ gaminamos šilumos bazinės kainos dedamąsias: vienanarės šilumos gamybos kainos pastovioji dedamoji sumažėja 11,8 procento, palyginti su šiuo metu galiojančia. Dabartinė kaina yra 4,25 ct/kWh, o jau nuo rugpjūčio bazinė kaina būtų 3,75 ct/kWh.

Rajono Tarybos komitetų posėdžiuose pristatydama sprendimą dėl šilumos kainos mažinimo, Ūkio skyriaus Turto poskyrio vedėja Zita Tautvydienė kalbėjo, kad liepos mėnesį suminė vienanarė šilumos kaina daugiabučių namų gyventojams yra 26,07 ct/kWh su PVM.

Sumažinus šilumos kainos dedamąją, ši kaina būtų 23,61 ct/kWh su PVM. Taigi kaina mažėtų 2,46 ct/kWh su PVM, arba 9,4 procento.

Todėl tikėtina, kad artėjančią žiemą, jeigu nebus didelių lauko temperatūros skirtumų, už centralizuotai tiekiamą šilumą vartotojai mokės bemaž dešimtadaliu mažiau.

Pasak UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus Algio Šaulio, šilumos bazinės kainos dedamosios mažėjimui didžiausią įtaką turėjo praėjusiais metais pradėtas naudoti ekonomaizeris.

Politikams, kurie jau spėjo pamiršti, koks tai įrenginys, A.Šaulys pasakojo, kad katilinės kamine įmontuotas ekonomaizeris papildomą šilumos kiekį „sugaudo“ iš išmetamų dūmų.

Praėjusių metų pradžioje į eksploataciją paleistas toks įrenginys „Šilutės šilumos tinklams“ kainavo apie 1,5 mln. litų. Dadar jis sparčiai atsiperka, nes bendrovė sutaupo apie penktadalį jau pagamintos šilumos, kuri anksčiau iškeliaudavo per kaminą.

Bendrovės direktorius A.Šaulys atsisakė komentuoti šilumos bazinės kainos dedamosios sumažinimą. Taip jis davė suprasti, kaip vertina Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimą, kuris sumažins jo vadovaujamos įmonės pelningumą.

Z.Tautvydienė rajono politikus informavo, kad šilumos bazinės kainos dedamąją Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija nustato vieną kartą per 3 metus. Jeigu rajono politikai pritars šilumą skaičiuoti pagal minėtos komisijos siūlomą dydį, nauja šilumos kaina įsigalios nuo 2012 m. rugpjūčio 1 dienos.