Piniginę iš rankinės pavogusi rumunė užsidirbo triženklę baudą

pinigineLietuvoje gyvenanti, dirbanti ir Lietuvos pilietybę turinti rumunė T.A. prieš trejus metus dėl vagystės aiškinosi Vilniaus miesto apylinkės teismui. Tuo metu mergina dar buvo nepilnametė. Kadangi tai buvo jos pirmasis baudžiamasis nusikaltimas, ji buvo atleista nuo bausmės, nes atsiprašė nukentėjusiojo ir visiškai ar iš dalies savo darbu ar pinigais atlygino padarytą turtinę žalą.

Bet tuo T.A. biografijos juodos dėmės nebuvo užglaistytos – šiemet pavasarį ji praplėtė savo nusikaltimų geografiją ir įstatymui nusižengė Šilutėje, vėlgi apsivogdama.

Birželio pabaigoje įvyko dar vienas jaunos merginos teismas.

Vagystė buvo įvykdyta šių metų kovo mėnesį Šilutės centrinėje gatvėje įsikūrusioje dėvėtų drabužių parduotuvėje. Teisiamoji apie 10.30 val. atvyko į parduotuvę, nes norėjo ką nors nusipirkti.

Teisėjai ji pasakojo, kad parduotuvėje jos dėmesį patraukė moteris, kuri ant peties nešėsi atvirą rankinę. T.A. pamatė, kad atsegtoje rankinėje yra piniginė. Vagystės auka nė nepajuto, kaip prarado pinigus.

Pavogtoje piniginėje buvo nemaža suma – apie 100 eurų. Vagilė tiksliai neatsiminė, kiek ir kokiomis kupiūromis buvo pinigai – gal 20 ir 10 eurų kupiūromis. Piniginėje taip pat buvo kažkokios kortelės – jų neapžiūrinėjo, nes T.A. buvo reikalingi tik pinigai. Ji neatsimena ir kur išmetė pavogtą piniginę.

Nukentėjusi moteris D.J. teisėjai sakė, kad vagystės dieną dėvėtų rūbų parduotuvėje buvo kelios moterys. Kad jos rankinėje nebėra piniginės, moteris pastebėjo tik išėjusi iš parduotuvės. Dingusioje piniginėje buvo 100 Eur, asmens tapatybės kortelė, banko ir kredito unijos elektroninės mokėjimo kortelės bei įvairios nuolaidų kortelės.

Moteris neteko daiktų, kurių vertė – 120 Eur: 20 eurų kainavusios piniginės ir joje buvusių 100 eurų.

Dėl vagystės padaryta žala jai atlyginta, piniginė su visais dokumentais surasta ir grąžinta. Kaltinamosios T.A. atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta, o jos atsakomybę lengvina aplinkybė, jog ji prisipažino padariusi nusikaltimą ir nuoširdžiai dėl to gailisi.

Įvertinusi visas aplinkybes, Šilutės r. apylinkės teismo teisėja nusprendė skirti 10 MGL (376,60 Eur) dydžio baudą.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.