Pinigus galite prarasti atostogoms neprasidėjus

Keliaudami turime saugoti nuo vagių dokumentus, banko korteles ir pinigus. Tačiau atsargiai elgtis verta ir kelionę tik planuojant. Kaip galime būti apgauti nespėję išvykti iš namų ir kaip to išvengti, pasakoja „Luminor“ atstovas Linas Sadeckas.

Netikri bilietų pasiūlymai

Planuodami kelionę galite būti apgauti netikrų oro linijų ir itin patrauklių jų pasiūlymų. Lėktuvų bilietai kartais sudaro pusę kelionės išlaidų, todėl dažnas internete ieško pigesnių pasiūlymų. Tuo naudodamiesi sukčiai sukuria ypač tikroviškas pigių skrydžių svetaines, jas reklamuoja ir siūlo didžiules nuolaidas. Taip apgaunami taupūs keliautojai.

Pasak L. Sadecko, verta prisiminti patarlę „skūpus moka du kartus“, nes siekdami išleisti mažiau, galite sumokėti ir dvigubai. Netikros skrydžių svetainės itin pavojingos, nes pirkdami lėktuvų bilietus žmonės įpratę pateikti asmeniškiausius duomenis – jie gali būti nutekinti.

Įsigiję bilietus netikrose svetainėse sulauksite prašymų koreguoti užsakymą, keisti duomenis, pavyzdžiui, sumokėti papildomai, pakeisti vardą – kitaip jūsų skrydis neva bus atšauktas. Tačiau skrydis ir taip niekada neegzistavo, o jo platintojas vos gavęs pinigus kaip mat dings.

Apgaulingi skelbimai

Dar viena apgavystės forma – netikri gyvenamųjų vietų skelbimai. Pasitaiko, kai nakvynės paieškos platformose siūlomas patrauklus kambarys už itin prieinamą kainą, tačiau pardavėjas paprašo už rezervaciją sumokėti tiesiogiai arba internetu pateikti kredito kortelės duomenis. Niekada to nedarykite – svarbią asmeninę informaciją įprasta pateikti tik atvykus, o rezervaciją apmokėti paslaugos svetainėje, ne savininkui į rankas.

Galite susidurti ir su skelbimais, kuriuose siūlomos vietos išvis neegzistuoja arba yra rezervuotos. Sumokėję už tokią nakvynę sulauksite laiško, kad jūsų rezervacija atšaukta arba kaina pakilusi, o paslaugos tiekėjas vėliau taip pat dings.

„Teko girdėti atvejį, kai atlikus išankstinį pavedimą, netikras apgyvendintojas informavo, kad vieta pabrango, ėmė reikalauti didesnės sumos. Pirkėjui šią sumą pervedus, nakvynės vieta iš apgyvendinimo platformos dingo, o sukčiaus surasti buvo nebeįmanoma“, – sako L. Sadeckas.

Kaip neprarasti pinigų

Kad apsisaugotumėte nuo neplanuotų nuostolių, ruošdamiesi atostogoms kelionės bilietus bei gyvenamosios vietos rezervacijas įsigykite jums žinomų ir patikimų bendrovių svetainėse.

Venkite per gerai skambančių pasiūlymų, spaudimo pirkti ir negirdėtų trečiųjų šalių pardavėjų – nors siūlomos kainos ir gali būti žemesnės, įsigydami paslaugą iš oficialaus tiekėjo jausitės saugiau. Rezervacijas apmokėkite tik saugiais pardavimo platformose esančiais būdais, būkite itin atsargūs, jei pardavėjas siūlo susisiekti ir pavedimą atlikti asmeniškai.

Pasidomėkite kitų vartotojų atsiliepimais apie apgyvendinimo vietas, o skrydžių bilietus tikrinkite oficialiose oro linijų svetainėse arba patikimose, gerai žinomose kelionių agentūrose. Visada galite išsiaiškinti, ar paslaugos teikėjas patikimas, paieškodami apie jį informacijos internete. Jei abejojate po užsakymo gautais elektroniniais pranešimais, tiesiogiai susisiekite su pardavėju internete nurodytais kontaktais.

„Luminor“ inf.