Pirko kontrabandines cigaretes, gavo polistirolą

Kontrabandos sulaikymas 2 0821Rūkaliui V.M. vieną dieną nušvito viltis nusipirkti cigarečių pigiau – pažįstamas pasiūlė pirkti net 20 blokų cigarečių už 520 Lt. Su pirkiniu grįžęs namo, V.M. išdraskė pakuotę, mat, išbandyti prekę norėjo. Ir džiaugsmą pakeitė kartus nusivylimas…
Vietoje cigarečių buvo supakuotos polistirolo plokštės…

Suprato V.M. nukentėjusiuoju tapęs ir iškvietė policiją – taip tikėjosi į balą išmestus pinigus atgauti.

Neseniai teismas nusprendė iš pardavėjo – apgaviko neteisėtai gautus pinigus atimti, tik juos ne rūkaliui grąžinti, o valstybę paremti… Mat V.M. pirko polistirolą tikėdamasis, kad ten – nelegalios cigaretės.

Lobis miške

Pasirodo, cigarečių imitacijų blokai voliojosi Kintų miške. Taip teisme pasakojo teisiamas apgavikas E.S. Vasarą Kintų miške pamatęs šiuos cigarečių blokus, jis pats neapsigavo, – iš karto pastebėjo, kad viduje ne cigaretės, o jų imitacija.

Tą dieną radinio jis nepasiėmė, mat buvo ne vienas. Po kelių dienų grįžęs į tą pačią vietą, susirinko 20 blokų. E.S. sakė, kad blokų buvo primėtyta ir daugiau, tačiau jis pasiėmė sveikiausiai atrodančius.

Parsivežęs pakuotes, jis po 10 blokų jas apvyniojo izoliacija, sukrovė į polietileno maišus ir kaip lobį paslėpė prie seno sandėliuko. Kokiu tikslu parsivežė pakuotes ir kodėl jas slėpė, paaiškinti negalėjo.

Prie sandėliuko grobis nepaliestas išgulėjo iki lapkričio 17 d. Tą dieną jis sumąstė iš to užsidirbti – paskambinęs pažįstamui paklausė, ar žino, kas norėtų pirkti cigarečių. Tačiau faktą, kad tai ne cigaretės, o polistirolas, nutylėjo.

Kaip pasakojo blokų savininkas, atsiradus pirkėjui V.M., planas apgauti iš pradžių neišdegė – šis įtarus pasitaikė. Apžiūrėjęs pakuotę vyriškis ją praplėšė ir pamatė, kad jam buvo siūlomos ne cigaretės. Dar garsiai pasakė: „Š… man kiši!..“

Pardavėjui nieko kito nebeliko, kaip tik patvirtinti tai. Tačiau pirkėjas tuoj nudžiugino E.S. – pasakė, kad žino, kam galėtų perparduoti šiuos blokus, ir sumokėjo už dvi pakuotes 520 Lt.

Teisme pardavėjas tvirtino nesuprantantis, kad tai, ką jis padarė, yra nusikaltimas: juk jis pardavė cigarečių maketą ir, pasak jo, pirkėjas tai žinojo. Kodėl už klastotę paėmė nemažą sumą – 520 Lt, paaiškinti negalėjo…

Parėmė valstybę

Nukentėjusysis teisme pateikė kitokią įvykių versiją – jis sakė nežinojęs, kad nusipirko cigarečių imitaciją. Tik parėjęs namo jis praplėšė pakuotes ir suprato buvęs apgautas. Suvokė, kad atgauti pinigus galės tik padedamas policijos pareigūnų.

Vyriškis sakė, kad jei būtų žinojęs, jog perka polistirolą, tikrai nebūtų kvietęs policijos. Beje, tikėdamasis pigiau nusipirkti cigarečių, jis esą nežinojo, kad šios būtų kontrabandinės…

Teismas nutarė iš pardavėjo – apgaviko konfiskuoti neteisėtai gautus 520 Lt. Tačiau nukentėjusiojo V.M. prašymas atgauti 520 Lt sumą atmestas: jis įsigijo daiktus, kurių apyvarta yra ribota, tai neužtikrina teisės į žalos atlyginimą. Tad pusė tūkstančio litų atiduoti į valstybės biudžetą.

Taip pat „cigarečių“ pardavėjas nubaustas laisvės atėmimu 1 m. 6 mėn, bausmės vykdymą atidedant tokiam pačiam laikui.

Vyras įpareigotas per visą bausmės atlikimo laiką neišeiti iš namų nuo 21 val. iki 6 val. ryto, išdirbti 45 val. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.