Pirko narkotikus  į skolą, ir sėdo  į teisiamųjų suolą

Vienos Šilutės mokyklos stadione A. S. savo naudojimui neteisėtai įsigijo narkotinės medžiagos – kanapių (antžeminių dalių) už 1000 eurų.

Narkotikų pirkėją apgavo jų pardavėjas, o teismas dar „pridėjo“ ir laisvės atėmimą.
Kaip paaiškėjo vėliau, jis buvo apgautas: kaltinamasis iš prekeivio įsigijo 225,710 g medžiagos, tačiau narkotinės medžiagos tame kiekyje buvo tik 6 procentai…

Visgi už šį pirkinį Šilutės teismo rūmuose A. S. skirta bauda ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
A. S. Lietuvoje teistas jau 5 kartus, o Vokietijoje 4. Teistumui dar  neišnykus vyras nusprendė išbandyti narkotinių medžiagų, ko, kaip vėliau prisipažino ikiteisminio tyrimo metu, dar nebuvo bandęs. Su prekeiviu kaltinamasis susirašinėjo per socialinį tinklą „Facebook“, kuriame pastarasis buvo pasivadinęs „nerdas bagušinskas“. Tą pačią dieną, netrukus po susirašinėjimo A. S. susitiko su prekeiviu, vardu Arūnas, ir kartu nuėjo į stadioną, kur šis jam ir perdavė „žolę“. Kokį kiekį „žolės“ įsigijo, A. S. nežinojo.

Vyras tikino, kad neturėjo tikslo įsigytos narkotinės medžiagos parduoti. Įsikišęs pirkinį į kišenę A. S. apsilankė pas draugą išgerti alaus. Vėliau vyras nužygiavo link namų, tuomet ir buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Teisiamojo posėdžio metu A. S. kaltu prisipažino visiškai. Jis aiškino, kad kadangi negali gerti alkoholio, nusprendė išbandyti ką kita. Kaip tikino kaltinamasis, jis neturi priklausomybės nuo alkoholio, bet kai išgeria pridaro „nesąmonių“. „Galvojau, kad tai bus normali medžiaga, o ne kaip ta, kurią nusipirkau“, – sakė A. S. Tyrimo metu nustatyta, kad įsigyta narkotinė medžiaga buvo 6 procentų, kai, pavyzdžiui, marihuanoje yra 20 procentų.

Už narkotikus A. S. nemokėjo, žadėjo atsiskaityti vėliau kai turės pinigų. „Būčiau už šią medžiagą davęs 1 000 eurų“, – sakė vyras. Kada turi grąžinti pinigus jie nesitarė. Ikiteisminio tyrimo metu susirašinėjimą su Arūnu A. S. jau buvo ištrynęs.

Vyras kaltu prisipažino visiškai ir sakė, kad gailisi. Teisme prašė neskirti arešto, o skirti viešuosius darbus, kad bent būtų nauda valstybei. Atsakydamas į gynėjo klausimus A. S. aiškino, kad baudą galėtų sumokėti.

Šilutės teismo rūmuose A. S. skirta 750 eurų bauda ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.  Paskirtos bausmės vykdymą teismas atidėjo vieneriems metams, su sąlyga, kad vyras įsipareigoja dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Taip pat jis turėjo pažadėti, kad nevartos psichiką veikiančių medžiagų ir 9 mėnesius dalyvaus elgesio pataisos programose.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.