Pirmąją dieną pajamas deklaravo 165 Šilutės rajono gyventojai

pajamu deklaravimasPer 1,5 mėnesio pajamas ir turtą turės deklaruoti apie 17 tūkstančių Šilutės rajono gyventojų

Antradienį – pačią pirmąją dieną, kai Lietuvoje prasidėjo gyventojų pajamų ir turto deklaravimas, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Šilutės poskyryje pajamas deklaravo 165 rajono gyventojai.

Tai, pasak VMI Mokestinių prievolių departamento Šilutės poskyrio  vyriausiosios specialistės Dalios Tribičienės, yra nemažas skaičius, bet aktyvumo reikėtų nemažinti ir per visą deklaravimo laikotarpį – iki gegužės 2 dienos, nes Šilutės rajone deklaracijas turi pateikti apie 17 tūkstančių gyventojų.

Kovo 15-ąją VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (http://deklaravimas.vmi.lt)preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas  pateikė beveik 1,8 mln. šalies gyventojų. Naujovė – daugiau nei milijonas gyventojų deklaracijas galės pateikti pasinaudoję nemokama programėle telefonams „e.VMI“. Pirmą kartą gyventojai pajamas ir turtą deklaruos eurais, pirmą kartą suformuotose pažymose yra įtraukti ir automobilių pirkimo ir pardavimo sandoriai.

Šių metų deklaravimo naujoves Šilutės žiniasklaidai pristačiusios VMI Mokestinių prievolių departamento Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė ir vyr. specialistė D.Tribičienė akcentavo, kad gyventojams pateikiamos preliminarios deklaracijos kasmet yra vis patogesnės, aiškesnes, turinčios daugiau informacijos, todėl žmonėms vis paprasčiau jas užpildyti.

Pajamų deklaracijas privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.

VMI primena, kad programėlę „e.VMI“ išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, padėsiančią keliais mygtukų paspaudimais pateikti deklaraciją, gyventojai gali parsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių, taip pat iš VMI interneto svetainės http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles.

Gyventojų patogumui Elektroninio deklaravimo sistema šiemet pirmą kartą aiškiai nurodys, kokią sumą gyventojas turi sumokėti ar susigrąžins – nebereikės „klaidžioti“ deklaracijos laukeliuose.

Pirmą kartą šiemet VMI pažymose ir preliminariose deklaracijose pateikia informaciją apie automobilių pirkimo – pardavimo sandorių sumas, jei automobilis buvo neišlaikytas trejus metus, neatsižvelgiant į tai ar parduotas su pelnu ar ne. Taip pat pažymose bus pateikiama informacija iš turimų duomenų apie nekilnojamojo turto įsigijimo kainą. Todėl deklaracija bus pilnesnė ir gyventojams nereiks patiems ieškoti trūkstamos informacijos.

VMI EDS taip pat patalpino euro skaičiuoklę, mat pirmą kartą gyventojai šiemet teiks „eurines“ deklaracijas, taip pat pirmą kartą turtą deklaruos nauja valiuta. Dėl to turto deklaracijas reikėtų pildyti naujame blanke arba, pildant senosios deklaracijos pagrindu, visus skaičiukus konvertuoti į eurus.

VMI rekomenduoja visiems gyventojams, nežinantiems, ar jie turi pateikti pajamų deklaracijas, pasitikrinti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje, mat nemažai gyventojų gali susigrąžinti arba privalo sumokėti mokesčius dėl praėjusiais metais taikyto neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD).

Praėjusiais metais deklaracijas už 2014 metus Šilutėje pateikė 16777 gyventojai (98,4 proc. tai padarė e. būdu), 1597 mokesčių mokėtojai pateikė turto deklaracijas (e. būdu – 76,77 proc.).

8693 Šilutės rajono gyventojai pateikė prašymus grąžinti dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM). 8 596 gyventojams grąžinta suma – 727 628 eurai.

7881 rajono gyventojas pernai prašė 2 proc. sumokėto GPM pervesti paramos gavėjams. VMI įgyvendino 6608 prašymus paremti 764 paramos gavėjus – jiems pervesta 123 014 eurų.

O GPM dalį skirti politinėms partijos pernai paprašė 1234 Šilutės rajono gyventojai. VMI įgyvendino 986 gyventojų prašymus paremti 11 partijų – joms pervedė 10378 eurus.

Išsamią informaciją apie pajamų ir turto deklaravimą VMI patalpino interneto svetainėje http://www.vmi.lt/cms/deklaravimas-2015

Parengta pagal VMI ir VMI Mokestinių prievolių departamento Šilutės poskyrio informaciją.