Pirmąją mokslo metų dieną pareigūnai vaikams dovanojo atšvaitus ir linkėjo saugaus kelio

policija03Šeštadienį Šilutės mieste ir daugelyje šio rajono gyvenviečių minint Mokslo ir žinių dieną moksleivių saugumą užtikrino ir gerų mokslo metų vaikams linkėjo ir policijos pareigūnai.

Tradiciškai kaip ir kiekvienais metais pareigūnai, siekdami, kad į šventę skubantys vaikai ir jų tėveliai būtų saugūs, jau nuo ankstyvo ryto budėjo intensyvesnio eismo gatvėse, prie didesnių sankryžų, pagrindinių pėsčiųjų perėjų bei mokyklų. Pareigūnai ne tik atidžiai stebėjo, ar visi eismo dalyviai laikosi saugumo reikalavimų, bet ir džiugino vaikus sveikinimais, spaudė pirmokėliams rankas ir dovanojo atšvaitus linkėdami saugiai elgtis gatvėje.

Šiemet policijos pareigūnams užtikrinant eismo saugumą talkino policijos rėmėjai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

Daugiau policijos pareigūnų Šilutės gatvėse matysime visą šią savaitę rytais, kai vaikai skubės į mokyklas ir po pietų, kai daugumai pradinukų pamokos baigsis. Pačius mažiausius moksleivius pareigūnai pirmosiomis mokslo metų dienomis aplankys ir mokyklose, kur vaikams bus išsamiau papasakota apie saugų elgesį ne tik gatvėje, bet ir namuose likus vieniems, primintas bendrasis pagalbos telefonas, papasakota, kaip elgtis kilus gaisrui, sulaukus nepažįstamų žmonių skambučių.

Siekiant priminti vairuotojams apie padidėjusį vaikų judėjimą gatvėse ir užmiesčio keliuose, o taip pat įspėti ne tik vaikus, bet ir suaugusius eismo dalyvius kelyje elgtis atsakingai, visą rugsėjį keliuose bus organizuojama gausybė įvairių prevencinių priemonių bei akcijų, skirtų važiavimo greičio, vaikų vežimo automobiliuose, chuliganiško ir pavojingo vairavimo kontrolei. Pareigūnai taip pat atidžiai stebės, ar pėstieji laikosi saugumo reikalavimų eidami per gatvę, ar dėvi atšvaitus, ar pasirūpina savo saugumu dviračių vairuotojai.

Visą šią savaitę Tauragės, Šilalės, Šilutės ir Pagėgių savivaldybių keliuose pareigūnai jau nuo šeštadienio vykdo sustiprintą saugos diržų naudojimo automobiliuose, pėsčiųjų pažeidimų, ir transporto priemonių važiavimo greičio kontrolę.