Pirmąją vasaros dieną liūtis skandino Švėkšną

Pirmąją vasaros dieną gamta iškrėtė pokštą švėkšniškiams – pusvalandį trukusi liūtis visiškai užtvindė miestelio centrą.

Po gausiai ir staigiai iškritusio lietaus, Švėkšnos centre kilo potvynis...

Apie 20 val. staiga „prakiurus“ dangui, pasipylė ne tik žaibai, dundėjo griaustinis, bet ir pradėjo smarkiai lyti. Vietinių žodžiais tariant – tiesiog „piltinai pylė“.

Lietus pliaupė šniokšdamas apie 20 minučių, o jam pasibaigus, visa miestelio centrinė aikštė tapo tikrų tikriausiomis vandens mariomis.

Lietaus vandens nuotekos su tokiu kiekiu vandens susidoroti nepajėgė, tad aikštėje keletą valandų, kol tyvuliavo vanduo, lengvieji automobiliai stovėjo apsemti lig durų slenksčių. Ar tai buvo stichinis lietus, gal atsakys specialistai, bet panašu, kad taip. Kiek pavyko sužinoti, šalia aikštės gyvenančių gyventojų kiemai nebuvo apsemti, mat jie yra šiek tiek aukščiau.

Švėkšniškiai kaip mat suskubo dalintis įspūdžiais viešojoje erdvėje. Štai keletas jų pastebėjimų: „Kokybiškas“ ir šiuolaikiškas nuotekų, lietaus vandens surinkimas. Dabar madingas vaizdelis“. „Būtent kad uždaryti tie lietaus surinkimo dangčiai“. „Ten ir prieš 20 metų skęsdavo“. „O gal kas pastebėjo kad ir ledukai krito. Stovėjau pavėsinėj, tai vis galvojau kad pribaigė kas auga darže“.

 

„Nu jau tik basom, baisu“. „Laikas pirkti valtį“. „Šauniai veikia nuotekų surinkimo sistema…“ „Džiaukitės, kad ne Klaipėdoje gyvenat! Ten baisiau“. „Apie 20 mm per pusę valandos, tai daug“. „Matot kaip susimaišė dangus ir žemė“. „Tikra Venecija! Traukiam baidares“. „Dar taip Švėkšnoj nemačiau…“ „Vau gamtos pokštai“. „Dar nežvejoji?“. „Menkas lietutis“.

Pasak kai kurių vietinių, tai ne pirmasis toks gamtos pokštas šiame miestelyje, panašių būta ir anksčiau.