Pirmąjį melžėjų konkursą rajone laimėjo vilkytiškė

 melzeju varzybos_visoslBirželio 22-ąją Šilutės rajone įvyko pirmą kartą organizuojamas renginys – melžėjų konkursas. Į tokį savojo amato meistrių išbandymą, surengtą Kintų seniūnijos Šyšgirių kaime, susirinkusias šešias melžėjas priėmė čia ūkininkaujanti Virginija Macijauskienė.

Iš Rusnės ir Vilkyčių atvykusios bei pačios V.Macijauskienės ūkyje dirbančios moterys tokiose varžytuvėse ne tik išbandė savo sugebėjimus, bet ir gavo naujų žinių bei vertingų patarimų, kuriuos negailėdami dalijo vertinimo komisijos nariai.

Varžėsi 6 moterys
melzeju varzybos_karve
Pirmąjį tokį konkursą Šilutės rajone ėmėsi organizuoti Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuras. Biuro vadovė Ina Kuzmienė džiaugėsi, kad idėją pavyko nesunkiai įgyvendinti – norą dalyvauti konkurse pareiškė šešios melžėjos.

I.Kuzmienė dėkojo ir ūkininkei V.Macijauskienei, kurios ūkyje nuolat įgyvendinamos naujovės, kad ji sutiko į savo pievas priimti būrį konkursančių ir dar didesnį būrį organizatorių bei vertinimo komisijos narių. I.Kuzmienės nuomone, ši ūkininkė supranta, kaip svarbu ūkyje yra kiekvieno žmogaus, tarp jų – ir melžėjų, meistriškumas, melžimo kokybė, todėl stengiasi, kad ir jos ūkyje dirbantys žmonės turėtų galimybę tobulėti.

Į varžybas iš Rusnės atvyko žemės ūkio bendrovėje „Sala“ besidarbuojančios Irma Aleksonytė ir Reda Vilkienė, iš Vilkyčių – Kazimiero Gudžiūno ūkyje dirbanti Onutė Dočkauskienė. Konkurse dalyvavo ir trys V.Macijauskienės ūkio melžėjos – Žibutė Jurgelionienė su dukromis Odeta ir Sandra Jurgelionytėmis.

Konkursantes vertino solidi komisija – Melžimo mokymo metodinio centro prie Veterinarijos akademijos specialistai.

Aplenkė ir mamą, ir sesę 

melzeju varzybos_komisijaKonkursas užtruko apie 4 valandas ir buvo trijų dalių. Pirmiausia moterys turėjo atsakyti į teorinius klausimus apie melžimo taisykles, pieno kokybę, sanitariją, tešmens paruošimą melžimui ir panašius dalykus. Antroje konkurso dalyje vyko praktinis darbas – komisija stebėjo, kaip konkursantės plauna melžimo aparatus. Ir tik trečioji konkurso dalis buvo melžimas. Kiekvienai moteriai teko pamelžti po dvi karves, o komisijos nariai vertino pieno švarumą, somatinių ląstelių kiekį ir kitus parametrus.

Susumavusi visus rezultatus, komisija paskelbė nugalėtojas. III vietos laimėtoja tapo rusniškė R.Vilkienė, II vietą užėmė V.Macijauskienės ūkyje dirbanti Sandra Jurgelionytė, aplenkusi savo sesę ir net mamą. O konkurso nugalėtoja pripažinta vilkytiškė O.Dočkauskienė.

Visos konkurso dalyvės apdovanotos solidžiais prizais, kuriuos įsteigė rajono Savivaldybė ir gausūs rėmėjai.

I.Kuzmienė sako, jog pirmasis renginys parodė, kad tokių konkursų reikia, kad tobulėti, semtis naujovių nori visų profesijų atstovai. Tad galima tikėti, kad ir melžėjų konkursų ateinančiais metais Šilutės rajone dar bus.

Rūtos Nenortaitės ir Sauliaus Tušo nuotraukos.