Pirmąjį metų mėnesį – daugybė mirčių

candlesSausį pasaulį išvydo 46 nauji Šilutės rajono gyventojai, o į paskutinę kelionę palydėti 62 žmonės. Taigi sausis pratęsė 2012 metų paskutiniųjų trijų mėnesių tendenciją – mirčių skaičius gerokai lenkia gimimus.

Civilinės metrikacijos skyrius sausį įregistravo 27 naujagimius berniukus ir tik 19 mergyčių. Viena šeima susilaukė dvynukų. Į apskaitą įtraukti 6 kūdikiai, gimę užsienyje.  14 vyrų juridiškai pripažino tėvystę. Kūdikių susilaukė 7 vienišos mamos. Jauniausiai motinai buvo 19 metų, vyriausiai – 42-eji.

Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės, populiariausi naujagimių vardai buvo: Kajus, Nojus, Matas, Ugnė, Erika, Gabrielė. Suteikti reti vardai: Vidas, Gedas, Tajus, Odrė, Saulėja, Elžbieta.

Sausį mirė 34 vyrai ir 28 moterys. Tai buvo 16 šilutiškių ir 46 seniūnijų gyventojai. Vyriausiam velioniui buvo 99-eri, taip pat mirė 2 kūdikiai.

Iš 12 santuokų, įregistruotų sausį, 2 buvo bažnytinės.

Išsiskyrė irgi 12 porų. Viena iš jų iširo dėl vyro kaltės, 11 išsiskyrė abiejų sutuoktinių sutarimu. Iširusiose šeimose 14 nepilnamečių vaikų liko gyventi su motinomis.