Pirmąjį spalio savaitgalį išlydėkime paukščius

pauksciu palydos_2„Laikas bėga ir jau šį savaitgalį susitiksime paukščių rojuje – Nemuno deltoje“, – rašo Boris Belchev, gamtos fotografas ir gamtininkas. Visus paukščių mylėtojus šeštadienį ir sekmadienį jis kviečia atvykti į „Pakalnės vingio“, „Mingės poilsio“ ir Pakalnės prieplaukos sodybas.

Šeštadienį Kintuose stebėti sparnuočius kviečia ir Nemuno deltos regioninis parkas.

Rusnėje

Spalio 1-2 dienomis „Pakalnės vingio“, „Mingės poilsio“ ir Pakalnės prieplaukos sodybų šeimininkai kviečia visas gamtai ir paukščiams neabejingas šeimas prisijungti prie paukščių stebėtojų būrio iš daugiau kaip 30-ies Europos šalių ir išlydėti išskrendančius paukščius.

„Tūkstančiai žmonių tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti daugelyje Europos vietų stebimus migrantus. Tad mes nusprendėm jus pasikviesti į ypatingą vietą – Nemuno deltą, kuri jau nuo senų laikų it magnetas traukia migruojančius paukščius ir jų mylėtojus“, – sako renginio organizatoriai.

Lietuvoje organizuojama Paukščių palydų šventė kasmet sulaukia vis didesnio Lietuvos gyventojų dėmesio. Tai puiki proga šeimoms praleisti laiką kartu ir susipažinti su gausia migruojančių paukščių įvairove, susitikti su bendraminčiais bei aplankyti paukščiams svarbias teritorijas Nemuno deltoje.

B.Belchev Paukščių palydų metu pakvies į ekskursiją po apylinkes ir į renginį su specialia programa, skirta paukščių pažinimui. Norintys užsiregistruoti siųskite laišką el.paštu: boris.belchev@alcedowildlife.com ir gausite registracijos anketą.

Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, o nakvynę galima užsisakyti renginio partnerių sodybose (daugiau informacijos – jų interneto svetainėse):

* Pakalnės prieplaukos sodyboje – 5-7 nakvynės vietos;
* „Mingės poilsis“ – 10-15 vietų;
* „Pakalnės vingis“ – 19-28 vietų.

Daugiau informacijos – „Facebook“ – „Paukščių palydos 2016“.

Kintuose

Spalio 1 dieną ir Nemuno deltos regioninio parko direkcija kviečia susitikti Kintų žuvininkystės tvenkiniuose ir prisijungti prie paukščių stebėtojų būrio.

„Tai puiki proga susipažinti su gausia migruojančių paukščių įvairove, atsisveikinti su šviesiuoju metų laiku.

Nepatingėkite atsikelti ankstyvą rytą – tai pats įdomiausias laikas stebėti sparnuočius. Pasinaudokite šia galimybe! Mes pasirūpinsime paukščių pažinimo vadovais, žiūronais ir monokliais. Nepamirškite įsidėti sumuštinių – vaišinsime jus arbata!“ – kviečia šio renginio organizatoriai.

Dalyvių skaičius ribotas, dalyvio mokestis – 1 Eur. REGISTRACIJA BŪTINA – daugiau informacijos Nemuno deltos regioninio parko „Facebook“ puslapyje.