Pirmąkart – Tėvo dienos šeimų krepšinio turnyras

tevo diena sveksnojeSpartėjantis gyvenimo tempas diktuoja savas taisykles, ir šeimai, kaimynams, tradicijoms laiko lieka vis mažiau. Dėl to Tėvo dienos proga švėkšniškiai nutarė suburti šeimas naujai tradicijai: birželio 5 dieną Kalnalio kaime, gražioje Ilonos ir Tomo Grikšų sodyboje, surengė šeimų krepšinio turnyrą 3×3.

Net 7 šeimų komandos iš Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio ir Daukšaičių (Klaipėdos rajonas) varžėsi dėl Dėdės Tomo taurės.

Dėdė Tomas – tai aktyvus Švėkšnos bendruomenės narys, ūkininkas ir verslininkas Tomas Grikšas. Jo idėja užsikrėtė ir sumanymą įgyvendinti padėjo dar viena aktyvi Švėkšnos bendruomenės šeima – Jūratė ir Arūnas Kurlianskai. Jie, kaip ir Grikšai, ir patys sudarė komandą dalyvavo turnyre, laimėjo 2-ąją vietą.

Dėdės Tomo taurę šiais metais išsivežė šeima iš Daukšaičių. Trečiąją vietą laimėjo švėkšniškio ūkinininko Mindaugo Bočkaus sūnų ir dukros komanda.

Turnyro dalyvius ir svečius vaišino sodybos šeimininkai: puikios virėjos ant degančio kelmo išvirė plovo ir šiupinio.

A.Kurlianskas, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, džiaugėsi, kad turnyre dalyvavo ne tik artimų kaimynų šeimos, bet ir kaimynai iš gretimų kaimų. Juk nuo seniausių laikų Lietuvos kaimas buvo bendruomeniškumo, tarpusavio pasitikėjimo ir gražių tradicijų tvirtovė. Nauji laikai atnešė ir gaivių permainų, tereikia jas skatinti, remti, palaikyti iniciatyvių žmonių sambūrius. Kad kaimas išliktų gyvybingas ir nuolat atsinaujintų, turime jį puoselėti kaip vietą, kurioje žmogui gera gyventi.

Švėkšnos seniūnas Alfonas Šeputis ne tik dalyvavo, bet ir teisėjavo varžyboms. Palaikyti gražios iniciatyvos ir pasveikinti dalyvius atvyko ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė.