Pirmasis „Burbuliatoriaus“ sezonas – puikus: jis pavertė Šilutę spalvotų burbulų ir laimingų šilutiškių šalimi (foto)

burbuliatoriusPanašu, jog „Šilutės naujienoms“ ir šimtams jas palaikiusių šilutiškių pavyko pradėti gerą miesto tradiciją. Pirmąjį sezoną Šilutę džiugino „Burbuliatorius“ – kas antrą vasaros pirmadienį visoje Lietuvoje vykstantis renginys, skirtas viešų miesto erdvių gaivinimui ir alternatyvių laisvalaikio scenarijų plėtojimui. Viskas ko reikia – susirinkti nurodytoje vietoje ir pūsti burbulus. Pamario gyventojai taip susižavėjo idėja burbuliuoti ir susikurti sau šventę, kad jiems nesutrukdė nei užklupęs lietus, nei tolimas kelias.

Renginio ambasadorių – „Šilutės naujienų“ iniciatyva, „Burbuliatorius“ Šilutėje iš kitų miestų išsiskyrė muzikalumu. Burbuliuotojai kaskart burbulus pūtė skambant skirtingai muzikai.

„Burbuliatorius“ – šventė sau pačiam

Interneto portalo „laimikis.lt“ inicijuota laisvalaikio akcija rengiama nuo 2009 metų ir kasmet sulaukia vis didesnio Lietuvos bei Europos miestų susidomėjimo. Šiemet prie akcijos prisijungė ir Šilutė – mūsų mieste surengėme 6 „Burbuliatorius“.

Įvairių miestų gyventojai kviečiami sugrįžti į primirštas viešąsias miesto erdves ir užtvindyti jas muilo burbulais bei teigiamomis emocijomis. Kiekvienam dalyviui tereikia pasiimti muilo burbulų buteliuką sau ir draugui, fotoaparatą bei kitų smagių dalykų ir sutartu laiku paversti miestą muilo burbulų šalimi.

H.Šojaus parkas prie Kultūros ir pramogų centro (KPC) iš palaimingo snaudulio pabusdavo kas antrą pirmadienį, 18.30 val. Tuomet susirūpindavo net tvenkinio antys, mat vaikų ir jų tėvų klegesys, muzikos garsai ir burbulai pasklisdavo po visą erdvę.

Burbuliuojantiems – nuo kantri iki džiazo

Pirmasis „Burbuliatorius“ Šilutėje įvyko Turgaus aikštėje, prie kurėno – suolelio. Šventę lydėjo „Pamario“ orkestro grojami maršai. Orkestro vadovas Gražvydas Raila burbulus pūsti bandė net iš muzikos istrumento dalies! Tuomet susirinko rekordinis burbuliuotojų skaičius.

„Šilutės naujienos“ susuko trumpą filmuką:

Prie „Burbuliatoriaus“ prisidėjo daug žmonių, kuriems esame dėkingi už šio įvykio palaikymą ir puoselėjimą. „Burbuliatoriui“ persikėlus prie Šilutės KPC, jo darbuotojai maloniai dalinosi elektra ir skolino muzikos aparatūrą atlikėjams.

Kartą burbuliuojantis šurmulys suintrigavo ir gastrolių į Šilutę atvykusius Panevėžio aktorius, kurie, laukdami išėjimo į sceną, stovėjo prie langų KPC fojė ir susidomėję stebėjo net per lietų burbulus pučiančius šilutiškius.

Su entuziazmu į „Šilutės naujienų“ kvietimą pagroti kiek neįprastame renginyje atsiliepė kantri grupė „Karčema“ ir „Karčemėlė“, o grupių vadovas Vygantas Stoškus net apgailestavo, kad vasara, o tuo pačiu – ir renginys, per greit baigėsi ir jie nespėjo pagroti paskutinį kartą. Muzikantai burbuliuojantiesiems net padovanojo savo naują CD „Parneš namo“.

Vakarų kranto jaunimo studijos gitaros klasė, vadovaujama Mykolo Eivos, „Burbuliatoriui“ suteikė romantišką ir lyrišką nuotaiką. Pasak Mykolo, groti tokiame renginyje jiems – įdomi patirtis.

Paskutiniuosius „Burbuliatorius“ DJ setais apsupo Jonas Grinčinaitis – DJ Džionis. Kiekvienai burbulų šventei diskotekas rengiantis vaikinas parinko vis skirtingą muziką, taip sukurdamas skirtingą nuotaiką.

Deja, tik po „Burbuliatoriaus“ sezono uždarymo į kvietimą parodyti save ir pagroti atsiliepė Šilutės jaunimo roko grupė. Tačiau ji pažadėjo pagroti „Burbuliatoriaus“ sezono atidaryme kitąmet.

Nežinomi, bet galingi šamanai užtikrindavo palankius orus beveik kiekvienam renginiui – dažniausiai iki „Burbuliatorių“ pradžios – 18.30 val. – liaudavosi net stipriausios liūtys. O šiek tiek krapnojantis lietutis neišbaidydavo burbuliuojančių šilutiškių noro bendrauti ir pabūti drauge.

Verdiktas: reikia daugiau ir dažniau

„Mamyte, aš apie tai svajojau visą gyvenimą!“ – suspigo ir rankomis plojo keturmetė mergaitė, pamačiusi iš specialaus aparato virstančius gigantiškus burbulus. Tokia tad „Burbuliatoriaus“ nuotaika – šviečiančios vaikų, jų tėvų, senelių, brolių ir draugų akys.

Vyresnieji nė kiek nesikuklino ir kartu su savo vaikais pūtė burbulus, net entuziastingiau nei mažieji, kuriems smagiau burbulus sprogdinti. Tiek laimės, džiugesio ir šypsenų vienoje vietoje, kiek jų būna „Burbuliatoriuje“, sunku atrasti.

„Manau, tai buvo puiki atrakcija tiek vaikučiams, tiek jų tėveliams. Norėtųsi daugiau ir dažniau tokių pramogų – praskaidrinti kasdienybę, susiburti su draugais bei susirasti naujų. Galima surengti balionų leidimo šventę, rudenį – spalvingų lapų rinkimo, žiemą – masinį pasivažinėjimą su rogutėmis“, – svarstė fotografas Mantas.

Jam pritardami Lukas ir Agnė sakė, jog tokiems susibūrimams reikia nedaug – tik noro, geros nuotaikos bei dalyvavimo. Be to, jų reikėtų kuo dažniau, nes nuo to šilutiškiai pasidarė laimingesni.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Silutes naujienu LOGO