Pirmasis verdiktas – už moters žūtį atsakinga Savivaldybė

Žūties vietoje. / Sigito Grinčinaičio nuotr.Klaipėdos apygardos administracinis teismas nustatė, kad dėl tragiškos traksėdiškės mirties, kuri ištiko moterį per audrą užgriuvus medžiui, yra atsakinga Šilutės rajono savivaldybė.

Moralinei žalai atlyginti žuvusiosios dukroms priteista 20 tūkstančių litų suma.

Teismo sprendimas dar neįsigaliojęs, tad gali būti apskųstas. Panašu, kad į aukštesnės instancijos teismą kreipsis ir žuvusiosios artimieji, ir rajono Savivaldybė. Tačiau abi pusės tai darys dėl skirtingų motyvų.

Primename, kad nelaimė įvyko praėjusių metų rugsėjo 14 d. pavakarę. Traksėdiškė Ona V. žuvo, kai ją mirtinai prispaudė nuo stipraus vėjo gūsio lūžęs klevas. Jis augo Savivaldybei priklausančioje teritorijoje, greta H.Šojaus dvaro rūmų.

Išnagrinėjusi turimus duomenis ir apklaususi visus byloje dalyvaujančius žmones, Klaipėdos apygardos administracinis teismo teisėja konstatavo, kad mamos netekusių seserų patirti neigiami išgyvenimai yra tiesiogiai susiję su ne visai tinkamai vykdyta miesto želdinių priežiūra.

Vertindamas pareiškėjų patirtus dvasinius išgyvenimus dėl mamos netekties, teismas taip pat nusprendė, kad prašoma priteisti 150 tūkst. litų neturtinė žala būtų per didelė turtinė prievolė Savivaldybei, todėl kiekvienai iš dukterų Savivaldybė turėtų sumokėti po 10 tūkst. litų kompensacijų.

Žuvusiosios dukterys ir jų advokatas Rimvydas Kairys teismo nustatytą žalos dydį žada skųsti apeliacine tvarka.

Plungės rajono apylinkės ir Klaipėdos miesto apylinkės teismuose teisėju dirbęs advokatas pabrėžė, kad Lietuvos aukščiausiasis teismas yra konstatavęs, jog atsakovo turtinė padėtis negali turėti įtakos neturtinės žalos skaičiavimui.

„Šis teismo sprendimas parodo, kad žmonės yra skirstomi į paprastus ir reikšmingus. Mano vertinimu, jeigu būtų žuvęs žymus Šilutėje žmogus, priteista suma būtų žymiai didesnė. Kadangi žuvo niekam nežinoma pensininkė, teismas nusprendė, kad užteks ir mažesnio neturtinės žalos atlyginimo“, – stebėjosi R.Kairys.

Pasak advokato, praktika rodo, kad kai kurie administraciniai teisės pažeidimai yra įvertinami kur kas griežtesnėmis baudomis.

Toks teismo sprendimas jau spėjo papiktinti visuomenę ir sukėlė nemenkas diskusijas. Žmonės internetiniuose komentaruose piktinasi, kad Mingės kaime neteisėtai nupjovus medžius žala gamtai įvertinta pusės milijono litų suma, o štai moters gyvybė verta tik 20 tūkstančių litų…

Savo ruožtu skųsti Klaipėdos apygardos adminitracinio teismo sprendimą aukštesnės instancijos teismui žada ir Savivaldybė. Savo kaltės dėl Onos V. žūties Savivaldybė pripažinti nenori.

Silutes naujienu LOGO