Pirmieji Jaunimo reikalų tarybos žingsniai paženklinti narių kaita

jaunimo reikalaiŠilutės rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba balandžio 3 dieną surengė antrąjį savo posėdį – šį kartą reikėjo išrinkti naują tarybos pirmininko pavaduotoją.

Kaip sakė rajono jaunimo reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė, tai turėjo būti eilinis posėdis, tačiau šiek tiek neeiliniu jį pavertė nemažai patirties jaunimo reikaluose turintis svečias – Jaunimo reikalų departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas.

Posėdžio dalyviams svečias dalijo patarimus, kaip reikia žengti pirmuosius tvirtus Jaunimo reikalų tarybos žingsnius, kad šie būtų sėkmingi, kaip pelnyti jaunimo pagarbą, kad niekas klaidingai negalvotų, jog ši taryba – tik žaidimas.

Duotas startas bendradarbiauti

Rajono meras Šarūnas Laužikas sakė, kad jam malonu matyti atgimstančią Jaunimo reikalų tarybą ir išreiškė viltį, jog Šilutės jaunimas parodys pavyzdį, kaip reikia rūpintis savo miestu, bendruomene.

Atgimusi Savivaldybės jaunimo reikalų taryba pradžiugino ne tik valdžią – J.Meldžiukas prisipažino, kad anksčiau jis retai lankydavosi Šilutėje, tačiau jau nuo pernai pamatė, kad Šilutės jaunimo politikos procesas aktyvėja.

„Anksčiau apie Šilutės jaunimą man neteko girdėti, o dabar matau, kad yra surinkta gera taryba – sudėtyje yra ir pats jaunimas, ir Savivaldybės administracijos, ir politikų atstovai. Todėl belieka jums palinkėti prasmingo bendradarbiavimo. Tikiu, kad dar ne kartą atvažiuosiu į Šilutę, nes dabar jau turiu ko čia atvykti“, – apie užsimezgusią draugystę su Šilutės jaunimu prabilo Jaunimo reikalų departamento direktoriaus pavaduotojas.

Pasikeitė Jaunimo reikalų tarybos sudėtis

Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos sklandžiam darbui koją vis kiša narių kaita.

Pernai gruodį rajono Taryboje tvirtinant Jaunimo reikalų tarybos sudėtį, šis klausimas galėjo būti atidėtas nežinia kuriam laikui: susipriešinę politikai susiginčijo, kas gi tiktų į Jaunimo tarybos pirmininkus. Situaciją sėkmingai išgelbėjo organizacijos „Pamario jaunimas“ atstovas Ričardas Čaikys, pats pasiūlęs savo kandidatūrą.

Pirmajame posėdyje, tvirtinant Jaunimo reikalų tarybos sudėtį, pirmininko pavaduotoju buvo išrinktas pedagogas, Savivaldybės tarybos narys Algirdas Gečas.

Tačiau antrasis posėdis prasidėjo vėl Jaunimo reikalų tarybos sudėties klausimu – reikėjo išrinkti naują pirmininko pavaduotoją, nes Savivaldybės tarybos daugumos sprendimu, iš A.Gečo atimta galimybė dirbti Jaunimo reikalų taryboje. Politikų valia, Jaunimo reikalų taryboje atsirado naujas narys – Genovaitė Kimbrienė.

Pakeistas ir Jaunimo tarybos sudėtyje buvęs Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, vietoje jo dabar bus Administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė.

Jaunimo reikalų tarybai likus be pavaduotojo, Arvydas Jakas į šias pareigas pasiūlė G.Kimbrienę. Tačiau savo kandidatūrą pasiūlė ir Saulius Stankevičius. Beveik vienbalsiai nuspręsta, kad pastarajam ir teks pavaduotojo pareigos.

Kas turi keistis, kad jaunimui būtų gera?

Svečias J.Meldžiukas skatino jaunimą veikti, parodyti, kad Jaunimo reikalų taryba – tai viso Šilutės jaunimo atrama ir problemų sprendėja.

Jaunimo reikalų departamento direktoriaus pavaduotojas siūlė įsivaizduoti, kaip atrodys Šilutė po 15-20 metų? Kas turėtų pasikeisti, jog tai būtų kraštas, kuriame jaunimui būti gera gyventi?

„Padėti sudaryti jaunimo problemų sprendimo planus man teko 22 Lietuvos savivaldybėse. Daugelyje rajonų pastebėjau tą pačią problemą – visa laisvalaikio užimtumo veikla skirta moksleiviams. Pakeisti, kad mieste būtų veiklos visam jaunimui maždaug iki 29 metų – tai jaunimo politikos iššūkis“, – opią Lietuvos jaunimo problemą nusako J.Meldžiukas.

Svarstant, koks būtų gyvenimas po 15-20 metų, Jaunimo reikalų tarybai reikia peržvegti specialybių perspektyvas. Tuomet šios tarybos nariai galėtų patarti atėjusiam mokiniui, kokias studijas rinktis, jog grįžęs į Šilutę jis galėtų čia rasti gerai apmokamą darbą.

Jaunimo reikalų taryba – ne laisvalaikio klubas

Dalindamas patarimus, J.Meldžiukas liepė kiekvienam Jaunimo reikalų tarybos nariui įsidėmėti tai, jog jaunimo politika – ne nuolatinis prašymas duoti pinigų jaunimo projektams. Paramos paieška – viso labo tik du procentai visos Jaunimo reikalų tarybos veiklos.

„Jeigu Jaunimo reikalų taryba būtų reikalinga tik skirstyti paramą jaunimo iniciatyvoms, mes tai pavadintume Savivaldybės jaunimo fondu ir viskas būtų paprasta: tuomet niekam nereikėtų apsimetinėti, kad jis dalyvauja jaunimo politikoje. Paskirstote pinigus, išsiskirstote į namus ir visi liekate patenkinti“, – ironizavo svečias.

Pasak J.Meldžiuko, Savivaldybės jaunimo reikalų taryba turėtų vengti organizuoti renginius. Anot svečio, organizuojant renginius išeikvojama daug laiko ir prarandamas svarbesnis kontekstas.

Direktoriaus pavaduotojas siūlė Jaunimo reikalų tarybai domėtis renginiais, tačiau atskirti domėjimąsi nuo organizavimo.
„Jūs nesate laisvalaikio užimtumo klubas, tam yra jaunimo organizacijos. Jeigu jūs užsiimate jaunimo laisvalaikiu, reiškia, atimate duoną iš kitų“, – savo nuomonę pagrindė J.Meldžiukas.

Galiausiai svečias patarė Jaunimo reikalų tarybai viešinti savo veiklą, daryti ją matomą, kad ne tik patys, bet ir jaunimas žinotų, kas yra nuveikta.

Pasak J.Meldžiuko, ataskaitas reikia teikti ne valdžiai, o būtent jaunimui, jog šis patikėtų, kad Jaunimo reikalų taryba iš tikrųjų yra jų atstovai ir sugeba spręsti jų problemas.

„Visa pagarba ir pripažinimas ateina su jūsų sugebėjimu ir pasiūlymu daryti tai, ko nepadaro kiti teminiai skyriai. Tuomet jūs tapsite reikalingi, ir išsispręs klausimas, ar tikrai Šilutės rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba yra reikalinga“, – kalbą baigė J.Meldžiukas.