Pirmieji lauko treniruokliai neatlaikė šilutiškių jėgos

treniruokliai sulauzytasMėgstantieji aktyviai praleisti laisvalaikį šilutiškiai tik kelias dienas pasidžiaugė penkiais naujais lauko treniruokliais, prieš keletą dienų pastatytais Šyšos paupyje, Pylimo gatvėje.

Vienam treniruokliui iškart nulaužtos rankenos, kito korpusas – įtrūkęs.

Pasipiktinę šilutiškiai svarsto, ar tai – vandalų darbas, ar Savivaldybė paprasčiausiai nupirko prastus treniruoklius.

 

Bus trys treniruoklių aikštelės

Kaip žinia, 2015 metų pabaigoje Savivaldybei atsirado galimybė 20 procentų Specialiosios aplinkos rėmimo programos lėšų skirti Specialiajai visuomenės sveikatos rėmimo programai. Iš viso susidarė apie 20 tūkstančių eurų. Pritarus Šilutės politikams, buvo nupirkta 15 lauko treniruoklių, jiems išleista apie 18 tūkst. eurų.

Kad pavyktų išpildyti šilutiškių lūkesčius, dar metų pradžioje surengta gyventojų apklausa, kur geriausia pastatyti treniruoklius. Pasipylė įvairių nuomonių: vieni šilutiškiai siūlė treniruoklių aikštelę įrengti miesto parke, prie Šilutės kultūros ir pramogų centro, kiti – prie Šilutės stadiono arba Pylimo gatvėje, prie Šyšos, kur yra vasaros maudyklė ir tinklinio aikštelė, taip pat siūlytas Šyšos vingio pusiasalis, ties senojo Turgaus aikšte, Šeimos skverelis ir kitos vietos.

treniruokliai sportuojaSavivaldybė apsisprendė įrengti tris treniruoklių aikšteles. Pirmieji treniruokliai pastatyti Pylimo gatvėje, šalia miestiečių itin pamėgto tako, kuriuo kasdien bėgioja, sportiškai vaikšto, važinėja dviračiais dešimtys šilutiškių. Juk patogu išsiruošus pabėgioti dar ir fizinę ištvermę sustiprinti treniruokliais.

Netrukus aikštelės atsiras Gluosnių gatvėje, šalia esamo vaikų žaidimų ir sporto aikštyno, bei Parko gatvėje.

Pirmojo išbandymo neatlaikė

Deja, vos tik įrengta pirmoji lauko treniruoklių aikštelė neatlaikė šilutiškių jėgos. Miestelėnai nesulaukė, kada iki galo bus sutvarkyta aikštelė, dar neužbaigus visų rangos darbų pradėjo treniruokliais  naudotis. Rezultatas: vieno treniruoklio nulaužtos rankenos, kito metalinis korpusas įtrūkęs.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad greitu metu sulaužyti treniruokliai bus sutvarkyti, juolab kad geros valios miestelėnai surado vieno nulaužto treniruoklio rankenas ir perdavė seniūnijos darbuotojams. Nulaužtos rankenos netrukus bus privirintos.

Reikia vaizdo kamerų

Suprantama, lauko treniruoklių likimas jaudina ir pačius miestelėnus. Vos tik jie buvo pastatyti, interneto erdvėje užvirė diskusija dėl jų saugumo ir patvarumo.

Daugumos internautų nuomone, aikštelėje turėtų būti įrengtos vaizdo kameros, nes, anot gyventojų, mūsų miesto publika – ypatinga. Kituose miestuose tokie sporto įrenginiai niekadėjams neužkliūna. Mūsų mieste – kitaip nei visur. „Esame tvirtarankė ir mėgstanti palėbauti tauta, tad tokias aikšteles reikėtų saugoti“, – komentavo šilutiškiai.

Beje, lauko treniruoklių aikštele jau kuris laikas džiaugiasi ir rusniškiai, jie įrenginiais naudojas kasdien ir jų nelaužo.
Kaip teigia viena šilutiškė, Šilutėje vandalams užkliuvo ir lauko suolai su šiukšliadėžėmis, kurie buvo įrengti prieš kelerius metus ant pylimo. Jie šiandien taip pat apniokoti lėbauti mėgstančių jaunuolių.

Dar kiti šilutiškiai mano, jog lauko treniruokliai taip greitai sulūžo, nes jie buvo nekokybiški. Anot komentuotojų, kažkas tenorėjo į savo kišenę susišluoti eurus ir atokioje vietoje pastatė palaikius įrenginius.

Vienas šilutiškis pasakojo, kad vakare atėjęs pasportuoti į treniruoklių aikštelę pamatė tokį vaizdą: ant treniruoklių sportavo kelios mamytės, jų laukė mažamečiai vaikai. Kai mamos baigė sportuoti, tie vaikai tiesiog užpuolė tai vieną, tai kitą treniruoklį. Visas būrys visa jėga draskė, laužė rankenas, lipo ant įrangos, ją spardė.

Dailiosioms mamytėms nekilo mintis sutramdyti siautėjančius vaikus. „Manau, kad nereikia visos kaltės versti paaugliams. Suaugę žmonės irgi turėtų būti daug atsakingesni, sudrausminti ir savus, ir svetimus vaikus. Bet pritariu, kad reikėtų pirkti ne pačius pigiausius, o geresnės kokybės treniruoklius“, – sakė vyras.

treniruokliai itrukesTikina, kad treniruokliai – kokybiški

Bet Šilutės seniūnas R.Steponkus įsitikinęs, kad klaidinga iškart manyti, jog naujieji lauko treniruokliai yra nepatvarūs. „Jei ant vieno treniruoklio sulipa po tris keturis žmones, natūralu, kad jis sulūš…, – sakė R.Steponkus.
Anot seniūno, vaizdo kameros Pylimo gatvėje nebus įrengtos, nes tai – per brangu, tad belieka, kad gyventojai pagaliau ims vertinti viešąjį turtą.

Tai, kad treniruokliai yra geri bei patvarūs, patikino ir Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus. Pasak jo, prieš sprendžiant, kur ir kokie lauko treniruokliai bus statomi, buvo surengtas konkursas. Jį laimėjo patikima ir solidi įmonė. O lauko treniruokliai, vos tik pastatyti, neatlaikė todėl, kad gyventojai jų netausoja.