Pirmojo vasaros mėnesio šiluma pagerino ir demografinę statistiką

sun-1187932Pirmasis vasaros mėnuo išskirtinis ne tik pagaliau atėjusia šiluma, tačiau ir kur kas geresniais demografinės statistikos rodikliais. Tai patvirtina ne tik Šilutės rajone išaugę naujagimių ir santuokų skaičiai, bet ir sumažėję mirčių bei skyrybų skaičiai.

Pagal Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus duomenis, birželį Šilutės rajonas pagausėjo 44 naujagimiais. Per tą patį laikotarpį rajone mirė 42 gyventojai. Birželis išsiskiria tuo, kad pirmą kartą per pusmetį Šilutės rajone naujagimių skaičius viršijo mirusiųjų skaičių – šio mėnesio natūralus gyventojų prieaugis buvo teigiamas.

Pirmąjį šiltojo sezono mėnesį gausu teigiamų demografinių rodiklių. Birželį žymiai padaugėjo santuokų (gegužę tuokėsi 29 poros, birželį – net 45), o skyrybų skaičius buvo mažiausias šiais metais – birželį abipusiu susitarimu santuoką nutraukė 5 poros.

Iš 44 gimusiųjų kūdikių – 21 berniukas ir 23 mergaitės. Vienoje šeimoje gimė dvynukų pora.

Didžioji dalis mūsų rajono gyventojų skaičių pagausinusių kūdikių (30) gimė mieste, likusieji 14 seniūnijose. Išaugo ir iš užsienio į gimtinę užregistruoti parsivežtų kūdikių skaičius – per birželį apskaityti 22 naujagimiai.

Įprastai kas mėnesį kūdikių susilaukdavo 1-3 vienišos motinos, tačiau birželį tokių šeimų rajone neatsirado. Jauniausia mama tapusi moteris – 21-erių, vyriausia – 39-erių.

Tėveliai dažniausiai naujagimius berniukus birželį pavadino Luko ir Nojaus vardais, o mergaites – Gabijos ir Kamilės. Suteikti retesni  vardai: Aras, Tajus, Agota, Aurėja.

Birželį rajone mirė 42 (28 vyrai ir 14 moterų) gyventojai – mažiau nei įprastai. Tai buvo 20 Šilutės miesto gyventojų, 22 – iš seniūnijų. Vieno kraštiečio gyvybė užgeso svečioje šalyje, taip pat praėjusį mėnesį užregistruota kūdikio mirtis.

Didžioji dalis jaunavedžių renkasi santuokos įregistravimą bažnyčioje (iš 45 porų – 23), viena pora įžadus davė užsienyje.

Likusios poros jungtuves įregistravo Civilinės metrikacijos skyriuje, dvi iš jų pasirinko kitą vestuvių ceremonijos vietą.